Atatürk

Winamp 5.8 Beta Sürümü Çıktı

Winamp, Time Warner şirketine bağlı AOL tarafından satın alınan Nullsoft adına tescilli ve yine bu firma tarafından geliştirilen kişiselleştirilebilir, kişisel bilgisayar ve Android aygıtları için çoklu ortam oynatıcısıdır. Winamp skin adıyla bilinen dış görünüm ve plug-in adıyla bilinen eklentileriyle kullanıcıların isteklerine göre kişisel hale getirilebilmesiyle dikkat çekmiştir.

AOL dan yapılan açıklama ile 20 Aralık 2013 tarihinden itibaren Winamp uygulaması ve ona bağlı web servisler artık erişilebilir olmayacağı açıklansa da, 14 Ocak 2014 tarihinde Radionomy şirketi Nullsoft şirketinin hisselerini, Winamp ve Shoutcast’ı satın alarak Winamp’ın devam edeceğini açıkladılar.

Winamp 5.8’in sızdırılmış versiyonu bir ay kadar önce internette çıkmıştı. Radionomy, Winamp’ın revize edilmiş halinin indirme linkini resmi sitesinden duyurdu ve güvenli olması nedeniyle resmi sitedeki sürümü indirmenizi öneriyor.

Aşağıdaki linkten Winamp 5.8 Beta sürümünü indirebilirsiniz.

Winamp 5.8 BETA İndir

Bilgisayar dergileriyle birlikte gelen, DVD ve CD’lerdeki bir zamanların efsane “Olmazsa Olmaz” müzik oynatıcısını hâlâ kullanıyor musunuz? Eski Winampçıların çok iyi bildiği bir söz vardır. “winamp it really whips the llama’s ass” 😀

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!