Atatürk

Ücretsiz ve Açık Kaynak Kodlu Video Dönüştürücü Yaffmi

Windows işletim sistemi için çok sayıda video dönüştürücü programlar mevcut. Benim size bahsedeceğim program açık kaynak ve kullanımı son derece kolay.

Yaffmi için kurulum yapmanıza gerek yok. Bilgisayarınıza indirip, sıkıştırılmış dosyayı bilgisayarınıza açtıktan sonra hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Kurulum için Microsoft .Net Framework 4.0‘ın bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor.

yaffmi-video-donusturucu-arayuz yaffmi-video-donusturucu-hakkinda

Yaffmi‘de desteklenen format sayısı çok fazla değil. Fakat seçilen formatlar sıklıkla kullanılan popüler formatlardan.

Arayüzün çok sade olması ve gereksiz ayrıntılardan uzak olması kullanımı bir hayli kolaylaştırıyor. Programın dilinin İngilizce olmasını dert etmeyin. Kendi sitesindeki maddelerin çevirisini yaparak aşağıya ekledim.

Yaffmi’nin Kullanımı

  1. Eğer Yaffmi’yi zip dosyasında indirdiyseniz, dosyaları zipten dışarı çıkartın ve klasörün içindeki kaktüs simgesine çift tıklayarak Yaffmi’yi çalıştırın.

  2. Add butonuna tıklayın ve bir veya birden fazla dönüştürmek istediğiniz videoyu/videoları seçin ve Open‘a tıklayın. Ayrıca programdaki boş alana dönüştürülmesini istediğiniz videoları sürükle yip bırakabilirsiniz.
  3. Preset kısmından videolarımızı hangi formata dönüştüreceğimizi seçiyoruz. Eğer hangi formatı seçeceğinizi bilmiyorsanız MP4 Original Size‘ı seçin. Bu seçtiğiniz format bir çok bilgisayarda veya cihazların çoğunda sorunsuz çalışacaktır.
  4. Herhangi bir ayar değişikliği yapmadığınız taktirde varsayılan olarak dönüştürülen videolar masaüstünüze kaydedilecek. Eğer dönüştürülen videoların farklı bir yere kaydedilmesini isterseniz Output sekmesinden istediğiniz bir yere kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz.
  5. Üst kısımdaki Convert butonuna basarak dönüştürme işlemini başlatabilirsiniz. Yaffmi videolarınızı dönüştürmeye başlayacak.
  6. Dönüştürme işlemi tamamlandığında Done butonuna basın. Eğer dönüştürme işlemi bitmeden önce işlemi iptal etmek isterseniz Cancel butonuna basın.
  7. Dönüştürme işleminiz tamamlandı. Eğer başka videoları da dönüştürmek isterseniz Clear List butonuna tıklayın ve 2. maddeden itibaren aynı işlemleri yapın.

Yaffmi‘yi şu adresten indirebilirsiniz.

Not: Yaffmi yazılımını geliştiren kişi GitHub hesabını silmiş. Yazılım en son 2014 yılında güncellenmiş. Linkteki sürüm Versiyon 1 Beta 4 sürümüdür.

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!