Atatürk

Technorati Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

technoratiDaha taze technorati kullanıcısıyım ve Technorati’yi bilmeyenlere yol göstermek adına birkaç bilgi vermek istiyorum. Technorati bir çok blog sahibinin buluştuğu ve kendi içerisinde bir rank ( derecelendirme ) sistemi olan bir site. Açıkçası bu derecelendirme sisteminin nasıl çalıştığını bilmiyorum. Tek bildiğim eğer rank değeriniz yüksek olursa daha üst sıralarda olursunuz ve daha çok ziyaretçi alırsınız.

Eğer kendinize ait bir siteniz varsa technorati’ye kayıt ettirip sitedeki diğer kişilerin sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilir, veya beğendiğiniz siteleri favorilerinize ekleyip takip edebilirsiniz. Sitenize girdiğiniz her konu technorati’deki hesabınızda da konunun hepsi olmasa da bir kısmı görünür ve merak edenler sitenizi ziyaret edip konuyu okuyabilir. Yani Technorati demek sitenize ekstra ziyaretçi demek.

Kayıt İşlemi;

  1. Kayıt olmak için sağ üst köşedeki Join’e tıklayın.
  2. Sonraki sayfada Profil bilgilerinizi ekleyeceksiniz.
  • Real Name ( Gerçek Adınız ) – First ( Adınız ) – Last ( Soyadınız )
  • Member Name ( Üye Adınız ) – En az 4 karakterli olmalı
  • Email Adresiniz – Yanlış adres yazmayın. Mailinize onay maili gönderilecek ve kayıt işlemini tamamlamak için kullanılacak.
  • Confirm Email – Emailinizi Tekrar Yazın.
  • Password ( Şifrenizi Yazın ) – En az 6 karakterli olmalı
  • Confirm Password – Şifrenizi Tekrar Yazın.
  • Resimde gördüğünüz yazıyı altındaki boşluğa yazınız.
  • En alttaki 2 tane yazının da yanındakileri işaretleyin. İlk yazı kullanım şartlarını okudum ve kabul ediyorum, İkincisi de sitem var ve bunu sahiplenmek istediğinizi belirtiyorsunuz.

3. Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra, yeni sayfada size bir kod verilecek. Sayfayı kapatmadan oradaki kodu kopyalayın. Blogunuzda yeni bir konu açın ve verilen kodu, bu açtığınız yeni sayfada görülebilecek bir yere yapıştırın.

Technorati Botları sitenizi 1 saat içerisinde kontrol edecek. ( Benim sitem birkaç dakika içinde kontrol edildi ) ve technorati üyelik sistemi için açtığınız sayfaya geri dönün, sanırım Complete ( Tamamla ) butonu vardı kodun yanında. Ona tıklayın. Emailinize gelen, onaylama için gönderilmiş linki de tıklamayı unutmayın.

Artık siz de benim gibi Technorati kullanıcısısınız. Sitemi favorilerinize eklemeyi unutmayın 😛

Comments of this post

deniz özkan

deniz özkan
27 Kasım 2009

kayıt formunda sitemi kayıt etmek istiyorum bolumu yok sadece sartlari kabul ediyorum isaretleyebiliyorum?

Yönetici

Yönetici
30 Kasım 2009

Yorumunuz için teşekkürler. Sanırım kayıt işleminde ufak tefek değişiklik yapmışlar. Yazıyı yazdığım zamanki şekliyle açıkladım nasıl yapılacağını. Şartları kabul ediyorum diye işaretleyip devam et. Devamı aşağı yukarı aynı olması lazım…

mustafa

mustafa
19 Nisan 2010

bir türlü makalenizde bahsettiğiniz tagları(kodları ) bölümünü bulamadım

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
20 Nisan 2010

Normalde kayıt işlemi sırasında size kodları veriyor. Yani aramanıza gerek yok. Siz verilen kodu sitenize ekliyorsunuz. Bu konuyla ilgili sorun yaşıyorsanız benim size tavsiyem technorati sitesindeki ilgili kişilere mail atın. Yardımcı olacaklarını düşünüyorum.