Atatürk

Google Play Store “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” Hatasının Çözümü [Tablet]

Google Play Store’dan tabletinize bir uygulama kurmak istediğinizde, uygulama simgesinin altında “Telefonlar için tasarlanmıştır” yazısı vardır. Onun altında da “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” yazısını görürsünüz. YÜKLE butonunu da haliyle göremezsiniz. Bu sorunu halletmenin çok kolay bir yolu var.

Nelere ihtiyacımız var?

  • 1 Adet Android Telefon
  • MyAppSharer Uygulaması
  • Google Drive Hesabı

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Nasıl Çözülür?

1- MyAppSharer uygulamasını telefonumuza kuruyoruz.

2- Tablete kuramadığımız uygulamayı telefonumuza kuruyoruz.

3- Telefonumuza kurduğumuz MyAppSharer uygulamasını açıp Search kısmına tablete kurmak istediğimiz uygulamanın ismini yazıyoruz. Uygulamayı gördüğümüzde yanındaki boş kutuyu işaretliyoruz. İşaretledikten sonra sağ alt köşede mavi renkli yuvarlak Paylaş butonu çıkıyor. Ona tıklayıp nerede paylaşmayı istediğimizi seçiyoruz.

Androidte zaten Google hesabımızı kullandığımız için en kolayı APK dosyasını Google Drive’a kaydetmek. Siz isterseniz SD kartınıza da ya da e-mail adresinize de APK dosyasını aktarabilir ve tabletinize indirebilirsiniz.

Not: Normalde kurmayı istediğimiz uygulamanın APK dosyasını internetten aratıp bulabileceğimiz siteler var. Fakat ben onlara güvenmediğim için MyAppSharer uygulamasını kullanıyorum.

MyAppSharer ile telefona kurduğumuz uygulamanın APK dosyasını Google Drive’a yükledikten sonra tabletimizde kurulu olan Google Drive’ı açıp, yüklediğimiz APK dosyasını tabletimize indirip kurulumu yapıyoruz.

Uygulamayı tablete kurduktan sonra Google Play Store’dan uygulamaya baktığımızda hala cihazınız bu sürümle uyumlu değil yazdığını göreceksiniz. Fakat uygulama artık tabletimize kuruldu ve kullanmaya hazır.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite (SM-T113) model tabletime Messenger Lite’ın kurulumunu yukarıdaki yöntemle yaptım. Söz konusu tablet olunca aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ister istemez yerden tasarruf etmek gerekebiliyor. 

Bu tarz şeylerden çok fazla anlamayan kişiler için yazıyı biraz detaylı yazdım. O yüzden yöntem biraz uzun gibi görünebilir. Aslında çok kısa sürede halledilebilecek bir işlem.

Comments of this post

nihat

nihat
21 Mart 2018

iyi yazmissinda, myapsharer i yuklemey calistigimda yine ayni sorun ªcihaziniz bu surumle uyumlu degil! ne yapacaz simdi 🙂

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
21 Mart 2018

Ya APK dosyasını internetten bulup indirip kuracaksınız ya da benzer özelliklere sahip başka bir program kullanacaksınız. 🙂

İsimsiz

İsimsiz
23 Ağustos 2019

Merhaba ben sims 4 tm oyunu için apk bulamadım . Search kısmına yazıyorum ama çıkmıyor.