Atatürk

Kuşadası – Milli Park – Kalamaki Kanyon

25 Nisan’da sizlere, gezmeye gittiğimiz Sığacık-Teos‘ta yaptığımız piknikten bahsetmiştim. Dün de Kuşadası-Millipark-Kalamaki Kanyon’da hayatımda yaptığım en uzun ve zorlu yürüyüşümü yaptım. Bu yürüyüşe Annem ve arkadaşım Doğan ile katıldım. Kanyon’un başlangıç kısmından zirveye kadar 10 kilometre, zirveden başlangıça noktasına10 kilometre olmak üzere toplamda 20 kilometre yürüyüş yaptık. 9. kilometre’de akan soğuk bir suyun orada mola verip yemek yedik.

Yürüdüğümüz yolun neredeyse yarısı çok kötü hale gelmiş. Düşmemek için yolun belirli bir kısmını yere baka baka yürümek zorunda kaldık. Öğrendiğim kadarıyla daha önceden yol düzgünmüş. Ama yolu mahfetmişler. Neyse yürüyüşümüz bittikten sonra denize girmek isteyenler oldu. Denize yakın bir yerde kafeteryada 1-2 saat oturduk. Ardından otobüsle İzmir’e geri döndük. Dönüş yolu nedense çok daha uzun geldi bana.

Kanyon yolunun bazı yerlerinin bozuk olması yüzünden yürüyüş sırasında çektiğimiz en büyük sıkıntı ayaklarımızdaki ağrıydı. Bana göre, zaten sürekli gidilecek bir yer değil. Ama herkezin hayatında en azından bir defa gitmesi gereken bir yer. Özellikle zirveye çıktığınızdaki manzara gerçekten harikaydı. Ufak tefek sorunlar olması doğal. Fakat zirveye çıkış sırasında göreceğiniz manzaralar için bu tarz sorunlar göz ardı edilebilecek şeyler. İmkanınız varsa bir gidin görün derim ben…

Bu etkinlikte çektiğim resimlere buradan bakabilirsiniz…

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!