Atatürk

Kan Ağlıyor Anadolu İzmir Galasındaydım

Dün hayatımda ilk kez bir tiyatro oyununu izlemeye gittim. Açıkçası giderken beklentimi çok yüksek tutmadım. Beğenmeme ve sıkılma ihtimalimin de olabileceğini düşünerek gittim. Fakat hiç ummadığım kadar güzel bir oyunla karşılaştım.

Utku Erişik‘in Kan Ağlıyor Anadolu isimli bu tek kişilik oyununu izlerken, daha önce hiç duymadığım ve okul hayatında da hocalarımızın hiç anlatmadığı bilgileri dinlerken kimi zaman vücudumun titremesine engel olamadım.

Tarih ile ilgili ne kadar az şey bildiğimin ve detayları öğrendikçe tarihin ne kadar keyifli olabileceğinin de farkına vardım.

İzlemek isteyenlerin olabileceğini düşünerek oyun ile ilgili çok fazla şey söylemek istemiyorum. Eğer bu oyun sizin şehrinizde de oynanacak olursa muhakkak Utku Erişik’i izlemeye gidin.

Utku Erişik’in bu oyununu izledikten sonra “Tarih bize bu şekilde anlatılsaydı, eminim birçok insan tarihe daha çok ilgi duyar ve ona sahip çıkardı.” demeden edemedim.

Bu güzel oyunu İzmir’lilere bu kadar etkileyici bir şekilde sunduğu için kendi adıma Utku Erişik’e teşekkür ederim.

Kan Ağlıyor Anadolu‘da geçen ve ilk defa dinlediğim şu şiiri de dinlemenizi tavsiye ederim.

23 Sentlik Asker – Nazım Hikmet

Comments of this post

Boş işler müdürü

Boş işler müdürü
29 Aralık 2012

Bu galaya katılabildiğiniz için şanslısınız doğrusu. Bize de kısmet olsa keşke 🙂

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
29 Aralık 2012

Teşekkürler. 🙂 Utku Erişik'in Facebook ve Twitter adresini takip ederseniz, nerelerde ne zaman çıkacağını öğrenip siz de katılabilirsiniz.

Ertuğrul ÇAKIR

Ertuğrul ÇAKIR
29 Aralık 2012

tesekkürler şiir ve yorumun için …

Hoş Gelişler Ola’yı İzledim |

Hoş Gelişler Ola’yı İzledim |
29 Ekim 2013

[…] Hoş Gelişler Ola adlı oyunu izlemek için tiyatroya gittim. Daha önce izlediğim Kan Ağlıyor Anadolu‘da olduğu gibi Utku Erişik’in performansı yine […]