Atatürk

Dirty Harry Serisini İzledim

dirty-kirli-harry

Dirty Harry‘nin (Kirli Harry) son zamanlarda izlediğim filmler içerisinde farklı bir yeri var diyebilirim. Yaşımdan dolayı 70 ve 80’li yıllarda yayınlanan bu filmleri o zamanlar seyredememiş olsam da izlerken insanda farklı bir keyif bırakıyor. Sanki o yılları yaşamış gibi hissettim.

Dirty Harry serisi beş filmden oluşuyor. Bunlar Dirty Harry (1971), Dirty Harry Magnum Force (1973), Dirty Harry The Enforcer (1976), Dirty Harry Sudden Impact (1983) ve Dirty Harry Dead Pool (1988).

Filmlerden sadece dördüncü film bana biraz sıkıcı gibi geldi. Onun dışında dediğim gibi izlerken keyif aldım. Clint Eastwood‘un filmlerinden bazılarını daha önce izlemiştim. Fakat bu Dirty Harry serisi ve daha önce izlediğim İyi, Kötü ve Çirkin‘deki performansından sonra Clint Eastwood, sevdiğim oyuncular arasındaki yerini aldı. Ayrıca çok ayrı bir havası var. Filmleri izlerken oynadığı polis karakteri insanın hoşuna bile gidiyor.

Hatta bu filmi izlerken “Keşke film değil de dizi olsaymış.” diye düşünmeden edemedim.

Unutmadan uyarımı da yapayım. İlk dört filmde bazı açık sahneler var. Bu sahneler çok kısa olsa da yine de bilin istedim.

Son filmde, sizin de muhtemelen tanıdığınız ünlü iki oyuncu var. Filmi izleyecek olanlar olabileceği için kim olduklarını söylemeyeyim.

Filmleri izleyecekseniz yıl sırasına göre izleyin. Bütün filmlerin Türkçe altyazılarını da Divxplanet’ten indirebilirsiniz. Ayrıca bu tarz önerebileceğiniz filmler varsa yorum yazın. İzleyeyim.

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!