Atatürk

Android’teki Resimlerinizi Meraklı Gözlerden Gizleyin!

Android kullanan kişiler, şu veya bu sebeple bir şekilde telefondaki resimlerden bazılarını başkalarının görmesini istemeyebilir. Bunu yapmak için çeşitli yöntemler mevcut. Ben burada en kolay yöntemden bahsedeceğim. Bu işlemi yapmak için Google Play Store‘dan kurabileceğiniz çeşitli uygulamalar da bulunuyor. Fakat uygulamalara ne kadar güven olur, orası tartışılır. Ben sizlere uygulama kurmadan yapılabilecek yöntemden göstereceğim.

Öncelikle telefonunuzdaki Dosyalarım klasörünü açın. Klasörün Ayarlar kısmına girmek için telefonun sol alt köşesindeki tuşa basın ve Ayarlar‘a tıklayın.

android-resim-gizleme-1

Ayarlar’a girdiğinizde Gizli dosyaları göster seçeneği var. Yanındaki kutucuğa tik işareti koyduktan sonra telefonunuzdaki gizli dosyaları görebileceksiniz.

android-resim-gizleme-2

Ardından resimlerinizi içine koyup gizleyeceğiniz bir klasör oluşturmanız gerekiyor. Klasörü nerede oluşturmak istiyorsanız oraya gidin ve Ayarlar için bastığınız tuşa tekrar basın. Oradan Klasör oluştur seçeneğine tıklayın.

android-resim-gizleme-3

Resimde gördüğünüz gibi oluşturacağınız klasör isminin önüne nokta koyuyoruz. Son olarak Gizli dosyaları göster seçeneğinin yanındaki tik işaretini kaldırdığımızda klasörümüz telefonda görünmüyor. Önünde nokta bulunan klasörler telefonda gösterilmiyor. Aynı şekilde resimler de Galeri’de görünmüyor.

Gördüğünüz gibi bu yöntem oldukça basit. Bu ve buna benzer yöntemlerin kesin sonuç vermeyeceğini, telefonunuza fiziksel olarak erişebilen herkesin, eğer ki yöntemleri biliyorsa (yazıda anlattım mesela :D) resimlerinizi görüntüleyebileceğini unutmayın. Bu yöntemler sadece birisine telefonunuzdaki resimlerden bazılarını göstermek istediğinizde işinize yarayabilir. Siz yine de telefonunuzun yanından fazla uzaklaşmayın. 😀

Comments of this post

misafir

misafir
19 Mayıs 2016

Teşekkürler…Yine de şöyle gerekliydi galeriye girildiğinde bütün foto ve video dosyalarını otomatik olarak resimli bir şekilde listeliyordu bu işlemden sonra gizlenenleri listelemiyor. Bu da bilhassa DLNA ile tv ye bağlanıp foto lara topluca bakıldığında bütün ne var ne yok görünüyordu.

ahmet

ahmet
26 Ağustos 2016

İyi günler yeni lef aldım gm5 plus bu telefonda dosyalarım yok resim yada müzikleri nasıl gizleyecem yardımcı olurmusunuz ayrıntılı şekilde

Ali

Ali
27 Aralık 2016

Benim telefon j7 dosyalar bölümü ne gelince sol tuşa basinca ayarlar modu gelmiyor ekrandan çıkıyor resim leri saklamak için ne yapmam gerek

HÜLYA

HÜLYA
27 Ocak 2017

Benim telefon j7 dosyalar bölümü ne gelince sol tuşa basinca ayarlar modu gelmiyor ekrandan çıkıyor resimleri saklamak için ne yapmam gerek yada dosyaları

hulki

hulki
26 Nisan 2017

allah razı olsun ne güzel bilgi verdin öyle bütün özel dosyalarımızı saklar olduk

yaşar

yaşar
01 Mayıs 2017

Telefonum care prime 2 gizledim sonra geri actim dosyalarda gorunuyo ama galeride gosterilmiyo fotolar ne yapmaliyim

Ali

Ali
11 Aralık 2018

o dosyadan (.)koyduğun dosyadan çıkarman gerek o zaman galeride gösteriyo

Ali

Ali
22 Eylül 2017

Cok cok tewekkur ederim cok yardimci oldun. Ben boyle bir wey ariyodum. Resimlerin onune . Isareti koydum ama galeride gozukuyordu. Klasor aklima gelmemiwdi. Allah yardimcin olsun.

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
25 Eylül 2017

Rica ederim.

Gülay

Gülay
22 Mayıs 2019

İyi günler Bnde dosyalarım var fakat ayarlar çıkmıyor telefonum GM discovery Air ayarlar kısmını bulamadm