Atatürk

Watch Dogs Limited Edition Fiyatı $130

watch-dogs-limited-edition

Ubisoft, Watch Dogs Limited Edition Paketini 19 Kasım’da $129.99 fiyatıyla Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 ve PC için çıkaracağını duyurdu.

Bu pakette Aiden Pearce heykeli, oyundaki karakterin kullandığı maske, oyunun soundtrackleri ve 80 sayfa ciltli kitap bulunuyor.

Oyun hakkında bilgisi olmayanlar için oyunun hikayesiyse şöyle:

2003 yılında Amerika’nın kuzey doğusunu ve Kanada’nın Ontario bölgesini kapsayan büyük çaplı bir elektrik kesintisi yaşandı. Ülkenin önemli elektrik dağıtıcılarından birinin bilgisayar sistemindeki bir hatadan kaynaklanan bu kesinti yüzünden New York,Toronto ve Detroit başta olmak üzere pek çok şehir iki gün boyunca elektriksiz kaldı; su, ulaşım ve endüstri tamamen durdu. Watch Dogs’un arka planındaki senaryo bu olayı konu alıyor. Fakat bu olay oyun için biraz değiştirildi. Oyunda elektrik kesintisine sebep olan bir bilgisayar hatası değil, bir hacker’dı.

New York’un güç şebekesine gizlice virüs sızdıran bilgisayar korsanı geniş çaplı bir güç kaybına neden oluyor ve bunun sonucunda da yüzlerce insan yaralanıyor, bazı insanlar ise hayatını kaybediyor. Fakat bu olay farklı bir yönüyle büyük şirketlerin ilgisini çekiyor. Sadece tek bir arızanın bütün sistemi nasıl çökerttiğini, her şeyin aslında birbirine ne kadar bağlı olduğunu fark eden firmalar bir araya gelerek yeni bir sistem oluşturuyorlar. Yani “CtOS” (Central Operating System / Merkezi İşletim Sistemi). Bu sistem sayesinde güvenlik kameraları, trafik lambaları, cep telefonları ve daha birçok elektronik cihaz tek bir merkezden yönetiliyor. Bu sayede firmalar insanlar hakkında birçok bilgi ediniyor. Firmalar bu bilgileri izlendiklerinden haberleri olmayan insanlara ürün satmak ve dünya görüşlerini etkilemek için kullanmaya başlıyorlar. Oyunun ana karakteri Aiden Pearce ise bu durumu kendi çıkarları için kullanmaya başlıyor. Bunu ise firmaların oluşturduğu merkezi işletim sistemine sızarak yapıyor. Şehirdeki tüm trafik lambalarını, güvenlik kameralarını, banka hesaplarını, elindeki Profiler adlı akıllı telefon benzeri cihazla kontrol ediyor. Bunu yapma amacı ise intikam almak.

Aiden Pearce ve ailesi geçmişte birileri tarafından pek çok kez saldırıya uğruyor. Ama saldırganlar her seferinde hiçbir ceza almadan olaylardan sıyrılıyorlar. Aiden Pearce ise bu duruma daha fazla katlanamayıp elindeki profiler adlı cihaz ile şehri bir silah gibi kullanarak saldırganlardan intikam almaya çalışıyor. Bir yandan da profiler ile sürekli olarak kameralar aracılığıyla ailesini izliyor.

Hikaye Wikipedia’daki şu sayfadan alınmıştır.

Oyunun trailerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Comments of this post

Zafer Latif

Zafer Latif
21 Temmuz 2013

Trailer kısmında, kahramanın kapıyı parmağıyla çizdiği şekille açması, Android sevdiğini düşündürdü bana 🙂

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
21 Temmuz 2013

Oyun iyi olacağı trailerdan belli oluyor. Ben trailerı izlerken Person of Interest dizisi aklıma geldi. Çok benziyor. 🙂