Atatürk

Mozilla Firefox OS Geliştirici Telefonları Keon ve Peak Ortaya Çıktı

Mozilla, geçtiğimiz yaz akıllı telefon işletim sistemleri savaşına kendi yayınlayacakları Firefox OS ile girebileceklerini açıklamıştı.

Son zamanlarda, işletim sistemlerinin işlevselliğiyle ilgili yavaş yavaş çalışıyorlardı, fakat artık dönüm noktasına ulaştılar. Mozilla, geliştiricilerin kendi uygulamalarını kullanabilecekleri Geliştirici Önizleme Telefonu’nun duyurusunu yaptı.

Keon olarak adlandırılan bu telefon, çok basit olarak tasarlanmış bir akıllı telefon olduğu görülüyor. Bu akıllı telefonda 3.5 inç HVGA dokunmatik ekran, Snapdragon S1 işlemci, 512 MB RAM, arttırılabilir 4 GB MicroSD ve 1580 mAh batarya bulunuyor. Ayrıca Mozilla, Firefox OS’u en son sürüme güncelleyecek, sürekli güncel kalmasını sağlayacak OTA güncellemelerinin de sözünü veriyor. Ürünle ilgili herhangi bir fiyat bilgisi ve geliştiricilerin telefonu nasıl elde edecekleri bilinmiyor. Fakat önümüzdeki ayda gönderilmeye başlanacağı tahmin ediliyor.

Bu geliştirici ürünün yaratıcısı Geeksphone, daha güçlü bir cihaz olan Peak‘ten de bahsetti. Bu cihaz da 4.3-inch qHD ekran, 1.2 Ghz dual-core Snapdragon S4 ve daha büyük 1800 mAh batarya bulunuyor. Diğer ram ve depolama alanı gibi özellikleri aynı.

Kaynak: Mozilla

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!