Atatürk
Banner

Firefox 7 Beta’da Harika Bir Özellik

Firefox‘un en kötü yanlarından birisi geç açılması ve RAM kullanımının çok fazla olması. Görünüşe göre Mozilla ekibi artık bu duruma bir son vermek için Firefox 7 Beta sürümünde, Memshrink isimli bir uygulama kullanmış ve bu uygulama sayesinde RAM kullanımı % 50 daha az Ram tüketiyor.

Zaman kaybetmeden Beta 1 sürümünü kurdum. Firefox 7 Beta 1 sürümünde açılış hızında ufak da olsa bir hızlanma gözlemledim. Ayrıca RAM konusunda şu an için bir şey söylemem mümkün değil. Ama iyileştirme olduğu farkediliyor. İnşallah final sürümüne kadar RAM konusunda daha fazla aşama kaydedilir. Sekmeler arası geçişlerde biraz yavaşlık var gibi görünüyor. Beta sürüm olduğu için fazla da önemsememek gerekiyor şimdilik.

Ayrıca ufak bir bilgi daha eklemek istiyorum. Haber sitelerinde söylenenlere göre Firefox‘un ileriki sürümlerinde Hakkında kısmındaki sürüm numarasını kaldıracağı söyleniyor. Gerçi sürüm numarasının Hakkında kısmında yazması veya yazmaması benim için çok da önemli değil. Önemli olan her daim güncel olması.

Daha önceki yazılarımdan birinde de söylemiştim. Eğer Firefox, çok bilinen sorunlarına çözüm bulmazsa, Google Chrome pazar payını çok ciddi bir biçimde arttıracak diye tahmin ediyorum. Bakalım zaman neyi gösterecek.

Türkçe Firefox 7 Beta 1’i indirmek için tıklayın.

Share Button

Comments of this post

bilgi

bilgi
22 Aralık 2011

firefox kullanıyorum sinir sorunları yaşıyorum sizi bilmem ama bu firefox flash eklenti kabul etmiyor.

[Cevapla]

P_Buyukarslan Yanıtladı:

Flash eklenti derken örnek verebilir misin ?

[Cevapla]

P_Buyukarslan Yanıtladı:

Flash eklenti derken örnek verebilir misin ?

[Cevapla]

Önceki yazıyı okuyun:
Windows 7 ve Windows Server 2008’de USB Hızınızı Arttırın

Eğer Windows 7 veya Windows Server 2008 kullanıcısıysanız USB performansınızı arttırabilirsiniz. Bunun için Microsoft'un Windows 7 ve Windows Server 2008...

Kapat