Atatürk

Twitter’da Hangi Profilleri Takip Etmiyorum?

 Twitter’da takip etmek/edilmek insanların en çok umursadığı şey olsa gerek. Bu yazıda ne tür özelliklere sahip Twitter profillerini takip etmediğimden bahsedeceğim.

Profil Resmi Olmayanlar:

Profil resmi olmayan kişileri, yani yumurta kafaları takip etmiyorum. Twitter’da profil resmi olarak kendi resimlerini kullananları takip etmeyi tercih ediyorum.

Güzel, Özlü Sözler Yazanlar:

Benim takip etmeyi tercih etmediğim gruplardan birisi de bu. Fazla söze gerek yok herhalde.

Tweet Sayısı/Takip Edilen/Takipçi Değerleri:

Bir kişinin profiline baktığımda ilk dikkat ettiğim şeyler; Tweet Sayısı, Takip Ettikleri (Sayı), Takipçileri (Sayı). Örneğin bazı kişilerin tweet sayısı oldukça az, fakat takipçileri fazla. Böyle bir durumda o kişinin takipçilerini doğal yollardan edinmediği anlaşılıyor.

Atılan Tweetlerin İçeriği:

İlk kontrol ettiğim şeylerden birisi atılan tweetlerin içeriğinin ne olduğu. İlgimi çekmeyen şeyler hakkında tweetler atılıyorsa takip etmiyorum.

Takipçilerle Olan İlişkisi:

Bu da dikkat ettiğim bir diğer konu. Atılan tweetler sürekli birileriyle sohbet veya tartışma halindeyse takip etmemeyi tercih ediyorum. Sohbetlerin sayısının, atılan tweetlerden fazla olması, o kişinin Twitter’ı sadece sohbet amacıyla kullandığını gösteriyor. Burada önemli olan dengeyi kurabilmek.

Sürekli Resim veya Müzik Videosu Yayınlayanlar:

Başlık olayı kısaca özetliyor. O yüzden açıklamaya gerek yok sanırım.

Firma Sitelerini Profilleri:

Bazı adı sanı pek duyulmamış firmaların sitelerini de takip etmiyorum. Nedeni de bu tarz profillerin içerikleri de sürekli firma ile alakalı olduğu için haliyle ilgimi çekmiyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Beni takip eden ve benim takip etmediğim kişiler gönül koymazsa sevinirim. Sizi takip etmiyorsam, muhtemelen yukarıdaki nedenlerden birini veya birkaçına uyguladığınız içindir.

Şu özellikteki profilleri takip etmiyorum.” dediğiniz profiller var mı?

Comments of this post

erdikaradeniz

erdikaradeniz
16 Eylül 2012

Bir de takip ettikleri, takipçi sayısından fazla olanlar örneğin 21.000 kişiyi takip edip, 20.700 kişi tarafından takip ediliyorsa genel olarak bu şu anlama gelir:

"Bu eleman sizi takibe aldı ancak siz de onu takibe aldıktan sonra o sizi takip etmeyi bırakacak"

Var böyleleri…

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
16 Eylül 2012

O tarz insanlar sadece kendilerini kandırıyor. Demek ki boş işlere ayıracak zamanları var. Zaten kimin ne mal olduğu az çok anlaşılıyor.

erdikaradeniz

erdikaradeniz
16 Eylül 2012

Bence de aynen öyle

Turan

Turan
16 Eylül 2012

Hesabını korumaya alıp 15-20 takipçisiyle sohbet edenler var birde.Bu takipçileri de yakın arkadaşları.

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
16 Eylül 2012

O şekilde kullanmak kişilerin kendi kararı. Saygı duymak lazım. Gerçi öyle yapacak olduktan sonra Facebook da yeterli olur. Hesabını kilitli tutup bir sürü kişiyi takip edenler var. Asıl sıkıntı orada. 🙂

Çağrı

Çağrı
02 Ekim 2012

Çok güzel açıklamışsınız gerçekten.Bende sizinle aynı görüşteyim 🙂

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
02 Ekim 2012

Teşekkürler. 🙂