«

»

Oca 27

Google+ Sosyal Ağlar Arasında İkinci Sıraya Yükseldi


GlobalWebIndex‘e göre, Google+, 343 milyon aktif kullanıcıyla en büyük ikinci sosyal ağ oldu.

Facebook hala büyük farkla en büyük sosyal ağ konumunda. GlobalWebIndex’in rakamlarına göre Facebook, neredeyse 700 milyon aktif kullanıcıya sahip.

sosyal-aglar-dec2012

2013 yılında Twitter, %40 oranında en hızlı büyüyen sosyal ağ olarak 288 milyona ulaştı. Dünya’daki internet kullanıcılarının %21’i artık Twitter kullanıyor. Twitter ile kıyaslayacak olursak, YouTube %21, Google+ %25 ve Facebook %51 değere sahip.

Google’ın servislerinden Gmail ve Youtube’u kullanabilmek için Google+ üyeliğine ihtiyaç olmasına rağmen, Google+ üyeliğinin olması bunu kullandıkları anlamına gelmiyor.

Google+ Facebook’u geçebilecek mi? Yakın bir zamanda olmasa bile bunun olması mümkün. Bakalım zaman neyi gösterecek.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

  1. Burak İşci

    Yakında elbet Facebook'u da geçeceği günler gelecektir.

    [Cevapla]

  2. tarikbayar

    aktif kullanım diyor tabloda. demek ki kullananları gösteriyor. o açıdan baktığımda şaşırtıyor beni açıkcası hızlı büyümüz. elbette farklı servislerin aynı hesap altında toplanması bunda etkin rol oynadı ayrıca çok mantıklıydı

    [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Nokia’dan Ücretli Müzik Servisi: Music+

Nokia, Mix Radyo şarkı bulma servisinin yeni özelliklere sahip olan Music+'tan bahsetti.

Kapat