Facebook’ta Profilime Kim Baktı Saçmalığı

Bir ara Facegook’ta Profilime Kim Baktı tarzında uygulamalar çok yaygındı. Aklıma geldi ve bu uygulamayı hala kullananlar var mı diye baktım. En popüler olan uygulamanın 60.000 kullanıcısı var. Bunları görünce gerçekten insanın içi cız ediyor. Neden bu kadar safız anlamıyorum. İşin kötü yanlarından biri de uygulamaların sayfasına, sırf uygulamaların işe yaramadığını söylemek için uygulamayı kurup, sayfada uyarılarda bulunup çıkanlar var. Fakat bizim insanımız bu uygulama neyin nesiymiş deyip uygulamanın sayfasında gezinmediği için neyin ne olduğunu da bilmiyor.

Ayrıca bir insan neden profiline kimlerin baktığını görmek ister ki? Benim hiç böyle bir merakım olmadı. Neden merak ettiklerini de bu yüzden anlayamıyorum. Profilinize bakan kişilere neden baktılar diye hesap mı soracaksınız? Profilinize baktıklarında bu sizi önemsediklerini mi gösterecek?

Bu tarz düşünceleriniz varsa ben size işin doğrusunu söyleyeyim. Kurduğunuz uygulamalar işe yaramıyor. Bununla ilgili bir sürü haber yapıldı. Zaman zaman bu haberleri de paylaştım. Fakat bununla ilgili haberleri sanki insanlar özellikle görmezden geliyor gibi bir his var içimde. Böyle bir uygulamayı yapmak istese Facebook zaten yapardı. O uygulamaları yükleyerek Facebook hesabınız ile ilgili bir çok bilgiyi de kendi ellerinizle başkalarına sunmuş oluyorsunuz. Yani gizliliğiniz filan kalmıyor.

Uygulamayı kurduğunuzda size çalışıyormuş gibi gelebilir. Fakat uygulamanın, şu kişiler sizin profilinize baktı dediği kişiler muhtemelen sizin hesabınıza bile bakmamışlardır. Uygulamalar hemen her türlü bilgilerinize erişebildikleri için arkadaş listenizdeki arkadaşlarınızdan bazılarını rastgele seçip, bu kişiler sizin profilinize baktı diye gösteriyordur.

Siz profilinize kimlerin baktığını merak ediyor musunuz?

6 thoughts on “Facebook’ta Profilime Kim Baktı Saçmalığı

 1. Reply Sezer Haz 22,2012 13:07

  Evet bir ara çok görüyordum ama yok oldu diye biliyordum yine mi var. :(

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Facebook\’ta üstteki arama kısmına \”profilime\” yazıncı ilk çıkan uygulamanın 60.000 kullanıcısı var. Diğer uygulamaların da 2.000 veya 4.000 kullanıcısı var. Demek ki hala buna inananlar var.

  [Cevapla]

 2. Reply Sosyal Medya Tem 4,2012 10:03

  Bu tür uygulamalardan çok para kazanıyorlar,biraz gezerseniz webmaster forumlarında görürsünüz nasıl pazarladıklarını. Dikkat etmek gerek.

  [Cevapla]

 3. Reply zayıflama önerileri Ağu 22,2012 13:24

  Türkiye'de o kadar çok bilinçsiz insan var ki daha çok kandırılır Türk halkı :/

  [Cevapla]

 4. Reply Melek Ağu 23,2012 01:35

  Kim baktıysa baktı bence okadar önemli bişey değil ki bu.

  [Cevapla]

 5. Reply Berke Kaan Denen Kas 17,2012 17:40

  Bundan 2-3 yıl önce Facebook'ta yeniyken bu tür uygulamalar vardı fakat ben bugünlerde rastlayamıyorum. İnşallah kalkmıştır bu saçma uygulamalar.

  [Cevapla]

Leave a Reply

  

  

  

Önceki yazıyı okuyun:
ingilizce-ogrenmek
İngilizce’yi Kısa Sürede Nasıl Öğrenebilirsiniz ?!

Blogumu takip eden takipçilerimden birinin bana sorduğu bir soruydu bu. Ben de kendisine, bu sorunun yanıtını blogumdan cevaplayayım istedim. Böylece...

Kapat