«

»

Şub 23

Facebook’ta Oyun İstekleri Nasıl Engellenir?


facebook-oyun-istekleri-eng

Özellikle benim gibi Facebook’ta oyun oynamayan kişileri en çok rahatsız eden şeylerden birisi Oyun İstekleri‘dir.

Arkadaşlarınızdan gelen oyun istekleri genellikle otomatik olarak gönderilir. Yani bunun için arkadaşlarınıza sinirlenmenize gerek yok.

Size gelen oyun isteklerini engellemek de bir o kadar kolay.

İsteklerin olduğu sayfaya https://www.facebook.com/appcenter/requests adresine tıklayarak girin. Burada arkadaşlarınızdan gelen oyunları görebilirsiniz. Oyunlarda Şimdi dene butonunun yanında çarpı işaretine tıklayın. Bu sayede o oyunu engellemiş olacaksınız. Fakat aynı oyunun size tekrar gönderilmesini engellemek için çarpıya tıkladıktan sonra açılan Oyunun ismi’yi engelle? linkine tıklayın. Bundan böyle o oyunun istekleri size gelmeyecek.

Size gelen her oyunu bu şekilde engelleyin. İlk başlarda biraz uğraştırıcı bir yöntem olabilir. Fakat size gelen her oyunu engelleyeceğiniz için oyunların gelme sıklığı ciddi oranda azalacak.

Bu yöntemi bizzat kendim kullanıyorum. Oyun isteklerinden sıkıldıysanız sizlere de bu yöntemi tavsiye ederim.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Yorumu formunu geç

 1. serdar

  Valla kardeş çok saol ya. Bloguna göz atarken rast gele okudum yazını. Çok teşekkür ederim Bıkmıştım artık.

  [Cevapla]

 2. aliaybal

  İnşallah başarırım,sağolun.Aynı kişinin defalarca gönderdiği oluyor.Kimseyi kırmak da istemiyorum.

  [Cevapla]

 3. ALPEREN

  vallahi abi çok sağol çok bunalmıştım artık 😀

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Rica ederim. 🙂

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Rica ederim. 🙂

  [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Ubuntu Phone OS Çıktı! İndirin!

Canonical söz verdiği gibi Nexus cihazları için kurulum imajlarını yayınladı. Kurulum ile ilgili hazırladığı dökümanda Ubuntu'yu nasıl kuracağınız ve Android'e...

Kapat