Atatürk

Facebook, Profilinizdeki E-Mail Adresinizi Değiştirdi!

Facebook‘un son zamanlarda yaptığı değişikliklerden birisi de profil bilgilerinizde yer alan e-mail adresinizi, başına kullanıcı adınızı ekleyip @facebook.com şeklinde e-mail adresi vererek değiştirdi. Şu anda bundan bir çok kişi etkilendi. Bu değişiklik en kısa sürede, herkesin profil bilgilerinde olacak.

Beni sinirlendiren nokta bunun haber verilmeden yapılmış olması. Bir de okuduğum haberde Facebook, karşı karşıya kaldığı bu tepkilere şaşırmış. Tepki gösterilmeyecek bir şey mi? Sen tut benim bilgilerimi kendi kafana göre değiştir.

Ürün İletişimleri Yöneticisi Meredith Chin‘in de yaptığı açıklamalar hiç yeterli değil. Şöyle bir yorumda bulunmuş. “Herkesi aynı adresi kullanmaya zorladığımız görüşüne katılmıyorum… Bu niyetimiz değildi. İnsanların kendileri için en pratik olanı kullanmasını istiyoruz”. Nasıl yani? Biz kendimiz için en pratik olanı bilmiyoruz veya seçemiyoruz da siz bizim yerimize mi seçim yapıyorsunuz? Kendimi resmen aptal yerine konulmuş hissettim.

Facebook profilimde verilen bu adresi kaldırmak istediğimde İletişim Bilgileri kısmına girdim. Bunun için de profil sayfamdaki Hakkında yazısına tıkladım. İletişim Bilgileri kısmındaki Düzenle‘ye tıkladım. Orada E-posta ekle/kaldır var. Fakat ne hikmetse oradan kaldırma gibi bir imkan söz konusu değil. Yani gönlümüzce istediğimiz şeyi bile Facebook bize yaptırmıyor. Sadece Zaman Tüneli’nden e-posta adresini gizlemeye izin veriyor. 

Alın size Facebook’tan nefret etmek için bir neden daha…

Google Plus çok popüler olmasa da Facebook’tan daha sıcak bakıyorum.

Siz, Facebook’un aldığı bu kararlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Comments of this post

hasan

hasan
27 Haziran 2012

Aynen öyle polat abi google plusa geçeli çok oldu ve çok iyi ama işte arkadaşın çok yok genelde her kes facebookta

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
27 Haziran 2012

Zamanla kullanan kişi sayısı artacaktır. Facebook böyle davranmaya devam ederse bu en çok Google Plus\’ın işine yarar.