Atatürk
Banner

Facebook, MSN’i Tahttan İndirmeyi Başardı

Windows Live Messenger (eski adıyla MSN Messenger) 15 Mart‘ta kapanacak ve kullanıcılar da Skype‘a transfer olacak. Aslında Microsoft’un Skype’ı bu amaçla kullanacağı az çok tahmin edilebilir bir şeydi. Zira zaten MSN ile Skype’ta yapılan birçok şey yapılabiliyordu. Microsoft ileriyi düşünerek Skype’a yatırım yapmış. İyi de olmuş.

Facebook ortalarda yokken herkesin ağzında bir MSN (em-es-en veya me-se-ne şeklinde telaffuz edilirdi) lafı dolanır dururdu. Ben de uzun yıllar MSN kullananlardan biriydim. Hatta çevremdeki insanlar cep telefonuyla MSN’e girileceğini bilmiyorken ben sürekli çevirimiçiydim. Şimdilerdeyse herkesin ağzında Facebook(feysbuk) veya Face(Feys) lafı dolanır oldu.

Hiçbir şeyin ömür boyu kalacağının garantisinin olmadığı, bu haberle birlikte bir kez daha bizlere hatırlatılmış oldu. MSN’in ICQ’u bitirdiği gibi MSN’i de Facebook bitirdi.

Microsoft’un bu son hamlesi (çırpınışları) başarılı olabilecek mi? Ne düşünüyorsunuz?
Share Button

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!

Önceki yazıyı okuyun:
Kişisel Bloglar Hangi Konularda Yazı Yazmalı?

Zaman zaman tartışılan konulardan birisi bu. Örneğin kişisel bloglarda teknoloji yazıları yazılmasını bazıları hoş karşılamıyor. Tabii ki burada blog yazarının...

Kapat