«

»

Oca 09

Facebook, MSN’i Tahttan İndirmeyi Başardı


Windows Live Messenger (eski adıyla MSN Messenger) 15 Mart‘ta kapanacak ve kullanıcılar da Skype‘a transfer olacak. Aslında Microsoft’un Skype’ı bu amaçla kullanacağı az çok tahmin edilebilir bir şeydi. Zira zaten MSN ile Skype’ta yapılan birçok şey yapılabiliyordu. Microsoft ileriyi düşünerek Skype’a yatırım yapmış. İyi de olmuş.

Facebook ortalarda yokken herkesin ağzında bir MSN (em-es-en veya me-se-ne şeklinde telaffuz edilirdi) lafı dolanır dururdu. Ben de uzun yıllar MSN kullananlardan biriydim. Hatta çevremdeki insanlar cep telefonuyla MSN’e girileceğini bilmiyorken ben sürekli çevirimiçiydim. Şimdilerdeyse herkesin ağzında Facebook(feysbuk) veya Face(Feys) lafı dolanır oldu.

Hiçbir şeyin ömür boyu kalacağının garantisinin olmadığı, bu haberle birlikte bir kez daha bizlere hatırlatılmış oldu. MSN’in ICQ’u bitirdiği gibi MSN’i de Facebook bitirdi.

Microsoft’un bu son hamlesi (çırpınışları) başarılı olabilecek mi? Ne düşünüyorsunuz?

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Kişisel Bloglar Hangi Konularda Yazı Yazmalı?

Zaman zaman tartışılan konulardan birisi bu. Örneğin kişisel bloglarda teknoloji yazıları yazılmasını bazıları hoş karşılamıyor. Tabii ki burada blog yazarının...

Kapat