«

»

May 23

2 Aşamalı Giriş ile Twitter Hesabınızın Güvenliğini Arttırın


twitter

Twitter hesabınızın güvenliğini arttırmak için iki aşamalı giriş sistemini kullanabilirsiniz.

1. Twitter hesap ayarlarına girin. ( https://twitter.com/settings/account )

2. Sayfanın en altında hesap güvenliği kısmı var. Giriş yaparken bir onaylama kodu iste yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin. Eğer işaretleyemiyorsanız https://twitter.com/settings/devices sayfasına gidin ve cep telefonu bilgilerinizi girin.

3. Cep telefonu bilginizi girdikten sonra aşağıdaki ekrana benzer bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekrandayken yazıda belirtildiği gibi yazıyı yazıp istenen rakama gönderiyoruz.

twitter-guvenli-giris-1

4. Ardından telefonunuza birkaç tane sms gelecek. Yukarıdaki ikinci maddeyi uygulayın. Şifrenizi girmenizi gerektiren bir ekranla karşılaştığınızda şifrenizi girin. Size test mesajının gönderilmesi için aşağıdaki uyarı geldiğinde Okay, send me a message‘a tıklayın.

twitter-guvenli-giris-2

Hesabınızdan çıkış yapıp şifrenizle tekrar girmeye çalıştığınızda telefonunuza bir kod gönderilecek. O kodu şifre ekranından sonraki boş alana gireceksiniz.

Hepsi bu kadar.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Windows 8.1 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Microsoft'tan Tami Reller, kod adı Windows Blue olan güncellemenin Windows 8.1 olarak adlandırılacağı ve Windows 8 kullanıcıları için ücretsiz bir...

Kapat