Atatürk

Windows 11 Home Single Language’ten Windows 11 Pro’ya Yükseltme Nasıl Yapılır?

Bu yazıda sizlere Windows 11 Home Single Language’ten Windows 11 Pro’ya format atmadan/yeniden kurulum yapmadan nasıl yükseltme işlemini gerçekleştirebileceğinizden bahsedeceğim.

Yabancı bir siteden satın aldığım Windows 11 Pro lisansını Ayarlar > Sistem > Etkinleştirme > Ürün anahtarını değiştir kısmında kullanmaya çalıştığımda “Girdiğiniz ürün anahtar çalışmadı. Ürün anahtarını kontrol edip yeniden deneyin veya başka bir tane girin.” hatasıyla karşılaştım. Siz de böyle bir durumla karşılaştığınızda;

1-) Bilgisayarınızdaki internet bağlantısını (hem Ethernet hem de Wifi) kapatın.

2-) Ayarlar > Sistem > Etkinleştirme > Ürün anahtarını değiştir kısmına girip VK7JG-NPHTM-C97JM- 9MPGT- 3V66T anahtarını kullanın. Bu anahtarı kullanarak yükseltme işlemi yaparken bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlatılabilir. Yükseltme işlemi tamamlandıktan sonra kullanmış olduğunuz Windows 11 Home Single Language, Winows 11 Pro’ya yükseltilmiş olacak.

3-) Bilgisayarınızın internet bağlantısını (Ethernet veya Wifi) açın.

4-) Ayarlar > Sistem > Etkinleştirme > Ürün anahtarını değiştir kısmına girip bu sefer satın aldığınız Windows 11 Pro lisansınızı kullanın.

5-) Windows Update ayarlarına giderek güncelleştirmeleri kontrol edip varsa güncelleştirmeleri yapabilirsiniz.

6-) Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows 11 Home Single Language’ten Windows 11 Pro’ya yükseltme işlemi bu kadar basit.

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!