«

»

May 23

Uif2iso ile Uif Uzantılı Dosyaları İso’ya Dönüştürün


Uif uzantılı dosyaları İso’ya dönüştürmek için kullanabileceğiniz çeşitli programlar olmasına rağmen bugün benim size önereceğim uif2iso programı sadece 294 Kb büyüklüğünde ve kullanımı da oldukça basit. İçinizde muhtemelen MagicISO veya UltraISO kullananlar vardır. Bu programları kullananların da yazıyı sonuna kadar okumasını tavsiye ederim.

Uif2iso programını ilk çalıştırdığınızda hem programın kendisi hem de uif dosyasını seçmeniz için bir pencere çıkacak.

Not: Windows 7 kullanıyorsanız ve programı çalıştırdığınız anda hemen kapanıyorsa uif2iso.exe dosyasının üzerinde sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır’a tıklayın.

Bilgisayarımızdaki uif dosyasını seçtikten sonra Aç butonuna tıklıyoruz. Bir sonraki ekranda isoya dönüştürmek istediğimiz dosyaya bir isim verip kaydet diyoruz.

İso’ya dönüştürme işlemi çok kısa sürede bitecek.

Dönüştürme işlemi bittiğinde size programdan çıkmanız için Return/Enter tuşuna basmanızı isteyen bir yazı yazacak.

Şimdi Enter tuşuna basarak programı kapatıyoruz. Hepsi bu kadar.

MagicISO veya UltraISO programı her türlü uif dosyasını isoya dönüştüremiyorlar. Eminim elinize bir gün bu tarzda bir uif dosyası geçer. Benim elime böyle bir dosya geçtiği için internetten araştırdım ve uif2iso programını buldum. En azından program arşivinize eklemenizi tavsiye ederim. Bir gün ihtiyacınız olabilir.

Uif2iso programını indirmek için tıklayın.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

5 yorum

Yorumu formunu geç

 1. Furkan

  Çok teşekkürler çok işime yaradı

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Rica ederim. İşine yaramasına sevindim.

  [Cevapla]

 2. Gökberk

  Çok sağolasın.

  [Cevapla]

 3. Muhammet

  eyvallah hocam çok işimi gördü

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Rica ederim.

  [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Satılık Sony Vaio VPCP11S1E/B

Bilgisayar ile içli dışı biriyseniz veya en azından hayatınızda bir defa teknoloji mağazalarına gittiyseniz Sony'nin Vaio serisi bilgisayarlarını eminim görmüşsünüzdür....

Kapat