«

»

Ağu 12

Twitch Canlı Yayınları HTML5 ile Nasıl İzlenir?


twitch-tv

Twitch.tv üzerinde özellikle oyun kanalları oldukça revaçta. Oyun kanalı sahibi Youtuberlar da Twitch’in canlı yayın özelliğini sıklıkla kullanıyorlar.

Twitch canlı yayınları sadece Adobe Flash Player desteğine sahip. Firma, bir süredir HTML5 desteği üzerinde çalışıyor. Fakat henüz bu özelliği kullanıcılarına sunmuş değil. Bu da Twitch’i, Youtube gibi Flash ve HTML5 desteği sunan rakiplerine göre dezavantajlı konuma düşürüyor.

HTML5 henüz resmi olarak Twitch.tv tarafından desteklenmiyor. Fakat aşağıdaki yöntemle HTML5 ile canlı yayınları izleyebilirsiniz.

Twitch kanallarını tarayıcıda izlemek istediğinizde kullanılan adres; https://www.twitch.tv/KANALINADI

Bu varsayılan adresi açtığınızda, eğer Adobe Flash Player sisteminizde kurulu değilse, sizden bunu kurmanızı istiyor.

Flash Player yerine HTML5 ile canlı yayınları izlemek isterseniz yukarıdaki varsayılan adres yerine aşağıdaki adresi kullanın.

https://player.twitch.tv/?channel=KANALINADI&html5

Twitch.tv, resmi HTML5 video desteğini bu yıl duyurmayı planlıyordu. Şu an için bunun ne zaman olacağı belli değil.

Not: HTML5 ile izlemek istediğinizde, canlı yayınların tam ekran olacağını, sohbetin ve birçok özelliğin kullanılamayacağını unutmayın.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Eve Giren Karıncalardan Nasıl Kurtulursunuz? (%100 Kesin Çözüm)

Müstakil, bahçeli bir evde oturuyorsanız, bu küçük canlılar evinize misafir olabiliyorlar. Nereden akıllarına esti bilemiyorum ama bizim eve de misafirliğe...

Kapat