«

»

Eyl 29

SMTP Portunu Değiştirmek


İletişim kısmındaki gördüğünüz mail adresimden mail gönderme ile ilgili sorunlar yaşıyordum. Hosting firmama sorunu ilettiğimde kendisi Türk Telekom’un 25 portunu kapattığını söyleyip bana bu portu 587 yapıp yapmadığımı sordu.

Thunderbird kullandığım için Giden Posta Sunucusundaki 25 portunu 587 olarak değiştirdim ve sorunum düzeldi. Türk Telekom SPAM ile mücadele için portu bölge bölge değiştiriyormuş.

O yüzden siz de Outlook, Thunderbird gibi mail programı kullanıyorsanız ve aynı sorunu yaşarsanız portu değiştirmeyi unutmayın.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
İnternet’im Kapanıyor…

İnternet'in parası ödenmediği için evdeki internet kapanıyor. Bir daha ne zaman açılır hiç bilmiyorum. Zaten 3 senedir site açmayı düşünüyordum....

Kapat