«

»

Tem 20

Opera’nın Turbo Özelliği


operaFirefox’tan sonra kullandığım ikinci tarayıcı Opera’dır. Opera 10 versiyonundan sonra “Opera Turbo” adında bir özellik eklendi. Bunu kullanarak sayfaların daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için Opera’yı bilgisayarınıza kurduktan sonra sol alt köşedeki saate benzeyen siyah şekile tıklamanız yeterli. Şeklin rengi siyahtan kırmızıya dönecektir ve aktif hale gelecektir. Ama şunu da söylemeliyim ki bu özelliği kullanırken sayfalardaki resimlerin görüntü kalitesi düşmektedir. Özellikle kotalı internet kullanıcılarının çok işine yarayabilecek bir özellik. Eğer siz de kotalı internet kullanıyorsanız, tarayıcı olarak Opera kullanmanızı tavsiye ederim.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Tema Değişikliği

Eski temadaki bazı problemler yüzünden geçici bir süreliğine şu anda gördüğünüz temayı kullanacağım. Eski temamdaki problemler ( özellikle sayfa numaralandırma...

Kapat