«

»

Ağu 12

Google Chrome/Mozilla Firefox için Larry Filter Eklentisi


Beni Twitter’dan takip edenleriniz futbolu sevmediğimi biliyordur. Takım filan da tutmuyorum. Maçların olduğu akşamlarda Twitter’da tek konuşulan konu maç oluyor. Hele ki derbi maçıysa, takip ettiğiniz kişilerin twitlerinde %90 futbol konuşuluyor. Böyle durumlar, benim gibi maç ile ilgilenmeyen kişilerin Twitter kullanırken yakınmasına neden oluyor.

İnsanların zevklerini değiştiremeyeceğimize göre en iyisi filtre özelliği olan bir Twitter programı kullanmak. İnternette program araştırırken Google Chrome’un eklentileri aklıma geldi. Tam da yukarıda anlattığım durumlarda kullanılabilecek süper bir eklenti.

Kullanımı da çok basit. Eklentiyi kurduktan sonra Chrome’da sağ üst tarafta gri renkte Twitter kuşu göreceksiniz. Ona tıklayın.

Açılan pencerede Add butonunun üzerindeki kısma hangi kelimeyi eklemek istiyorsanız onu yazın ve Add butonuna tıklayın. Her bir kelime için aynı işlemi yapın. Kelimelerinizi yazdıktan sonra What to do? kısmında Reduce the tweets opacity to 75%‘i seçerseniz eklediğiniz kelimeleri Twitter’da %75 oranında silik bir şekilde gösteriyor. Hide the tweets‘i seçerseniz kelimeleri kaldırıyor.

Artık görmeyi istemediğiniz twitler gizlenecek. Bu sayede arkadaşlarınızın twitlerini daha rahat takip edebileceksiniz.

Larry Filter Eklentisi’nin Google Chrome versiyonunu kurmak için tıklayın.

Larry Filter Eklentisi’nin Mozilla Firefox versiyonunu kurmak için tıklayın.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

1 ping

  1. Can Sıkıcı Twitlere Karşı Harika Bir Eklenti - Larry Filter | Can'dan Blog

    […] Firefox için: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/larry-filter/-Kaynak: http://www.polatbuyukarslan.com/genel/google-chrome-mozilla-firefox-icin-larry-filter-eklentisi/Yazar: Can Atasever (Yazarın tüm yazılarını gör, 328 tane!)ODTÜ'lü bir öğrenci.. Sporcu.. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Yazamıyorsam Bir Sebebi Var

Kapat