Google Chrome ile Engellenen Sitelere Nasıl Girilir?

stealthyHaberlerden sıkça duyduğumuz “falanca siteye erişim engellendi” gibi olaylar ülkemizde çok fazla yaşanıyor. Bir veya birkaç kişinin Youtube’a bazı videolar eklemesi ve bu videolar yüzünden Youtube’a erişimin engellenmesini örnek olarak gösterebiliriz.

Çoğu zaman bu engellere ulaşmak için proxy siteleri veya bazı programlar kullanmak zorunda kalıyoruz. Bugün, bunlara alternatif bir başka yöntemden bahsedeceğim. Bahsedeceğim yöntemin adı Stealthy!

Stealthy, Google Chrome’a kurulabilen bir uzantı(extension). Bu uzantı sayesinde tek tıkla engellenmiş sitelere giriş yapılabiliyor.

Stealthy’nin kurulumu ve kullanımı çok basit. Tek yapmanız gereken Stealthy uzantısını Google Chrome‘a kurmak ve kurduktan sonra adres çubuğunun yanında çıkan Stealthy simgesinin üzerine tıklamak. İlk kurduğunuzda kapalı (kırmızı renk) haldedir. Üzerine bir kez tıkladıktan sonra açık (yeşil renk) hale geliyor.

Stealthy Web Sitesi: http://www.stealthy.co

Stealthy Uzantı Adresi: http://chrome.google.com/webstore/detail/ieaebnkibonmpbhdaanjkmedikadnoje

3 thoughts on “Google Chrome ile Engellenen Sitelere Nasıl Girilir?

 1. Reply Haydar Nis 23,2013 12:37

  Harika bir eklenti. Kurdum ve çalışıyor. Bu eklentiden haberim yoktu. Teşekkürler.

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Rica ederim. İşinize yaramasına sevindim.

  [Cevapla]

 2. Reply RECEP Haz 28,2015 19:04

  GOOGLE engellendi nasıl yapabilirim

  [Cevapla]

Leave a Reply

  

  

  

Önceki yazıyı okuyun:
Google Glass Nasıl Çalışıyor? [İnfografik]

Teknoloji ile ilgili haberleri takip edenleriniz Google Glass'ı muhakkak duymuştur. Duymayanlar, Google'ın geliştirdiği bu akıllı gözlükle neler yapılabileceğini alttaki videodan...

Kapat