«

»

Nis 20

Google Chrome ile Engellenen Sitelere Nasıl Girilir?


stealthyHaberlerden sıkça duyduğumuz “falanca siteye erişim engellendi” gibi olaylar ülkemizde çok fazla yaşanıyor. Bir veya birkaç kişinin Youtube’a bazı videolar eklemesi ve bu videolar yüzünden Youtube’a erişimin engellenmesini örnek olarak gösterebiliriz.

Çoğu zaman bu engellere ulaşmak için proxy siteleri veya bazı programlar kullanmak zorunda kalıyoruz. Bugün, bunlara alternatif bir başka yöntemden bahsedeceğim. Bahsedeceğim yöntemin adı Stealthy!

Stealthy, Google Chrome’a kurulabilen bir uzantı(extension). Bu uzantı sayesinde tek tıkla engellenmiş sitelere giriş yapılabiliyor.

Stealthy’nin kurulumu ve kullanımı çok basit. Tek yapmanız gereken Stealthy uzantısını Google Chrome‘a kurmak ve kurduktan sonra adres çubuğunun yanında çıkan Stealthy simgesinin üzerine tıklamak. İlk kurduğunuzda kapalı (kırmızı renk) haldedir. Üzerine bir kez tıkladıktan sonra açık (yeşil renk) hale geliyor.

Stealthy Web Sitesi: http://www.stealthy.co

Stealthy Uzantı Adresi: http://chrome.google.com/webstore/detail/ieaebnkibonmpbhdaanjkmedikadnoje

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

 1. Haydar

  Harika bir eklenti. Kurdum ve çalışıyor. Bu eklentiden haberim yoktu. Teşekkürler.

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Rica ederim. İşinize yaramasına sevindim.

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Rica ederim. İşinize yaramasına sevindim.

  [Cevapla]

 2. RECEP

  GOOGLE engellendi nasıl yapabilirim

  [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Google Glass Nasıl Çalışıyor? [İnfografik]

Teknoloji ile ilgili haberleri takip edenleriniz Google Glass'ı muhakkak duymuştur. Duymayanlar, Google'ın geliştirdiği bu akıllı gözlükle neler yapılabileceğini alttaki videodan...

Kapat