«

»

Mar 10

Firefox’taki Sorunlarınızı Tek Seferde Kolayca Çözün


firefox-reset

Firefox, internet tarayıcıları arasında önemli bir yere ve sadık bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir tarayıcı. Her tarayıcıda olduğu gibi zaman zaman Firefox’ta da problemler olmuyor değil.

Firefox‘ta yaşanan problemler canınızı sıkıyorsa ve sorunlarınıza çözüm bulamıyorsanız bu yazıda anlatılan yöntem size yardımcı olabilir.

Öncelikle URL kısmına about:support yazıyoruz. Ardından çıkan sayfada Firefox tarayıcısını sıfırla butonuna tıkladığınızda Firefox, fabrika ayarlarına geri gönüyor. Bu sayede Firefox’u sıfırlayarak ilk kurulduğu haline getirmiş oluyoruz.

firefox-about-support-reset

Bu işlemden sonra kurduğunuz araç çubukları, temalar ve eklentiler siliniyor. Fakat sık kullanılanlarınız, kayıtlı şifreleriniz, çerezleriniz ve hatta tarayıcı geçmişiniz olduğu gibi duruyor.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Firefox 22 Çerezleri Engelleyecek

Firefox 19 kısa bir süre önce yayınlanmışken Mozilla şimdiden sonraki sürümleri için yeni özelliklerine başladı. Firefox 22 sürümü ile birlikte...

Kapat