«

»

Eki 29

Everything İle Bilgisayarınızda Aradığınız Dosyaları Anında Bulun!


everything-search-engine

Everything, Windows’ta dosyalarınızı ve klasörlerinizi isme göre anında bulan ücretsiz bir arama motorudur.

Everything, sadece dosya ve klasör isimlerini indeksler ve veritabanı oluşturma işlemi birkaç saniyede sonuçlanır. Örneğin, yeni kurulumu yapılmış Windows 8’i (yaklaşık 70,000 dosya) yaklaşık 1 saniye gibi bir sürede indeksler. 1,000,000 dosyanın indekslenmesi ortalama 1 dakika sürer.

Everything’in ayarlarından hangi dosya türünü (ses, video, resim vs.) seçmek istediğinizi belirtip aradığınız dosyaya daha da kolay ulaşabilirsiniz.

NTFS’yi indekslemesi için yönetici izni vermeniz gerektiğini belirtelim. Yani Yönetici Olarak Çalıştırmanız gerekiyor. Yazılımı ilk kez çalıştırdığınızda bunu size zaten soracak.

Windows’un kendi içindeki arama özelliğinin performansı yeterince iyi değil. Everything’i kullandıktan sonra Windows’un kendi arama özelliğini kullanmak istemeyebilirsiniz.

Türkçe dil desteği de bulunan Everything‘i buradan indirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

1 yorum

  1. murat

    hocam güzel bir program emeklerine sağlık

    [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Twitch Canlı Yayınları HTML5 ile Nasıl İzlenir?

Twitch.tv üzerinde özellikle oyun kanalları oldukça revaçta. Oyun kanalı sahibi Youtuberlar da Twitch'in canlı yayın özelliğini sıklıkla kullanıyorlar. Twitch canlı...

Kapat