Atatürk

Eve Giren Karıncalardan Nasıl Kurtulursunuz? (%100 Kesin Çözüm)

karinca-ilacı-kesin-cozum

Müstakil, bahçeli bir evde oturuyorsanız, bu küçük canlılar evinize misafir olabiliyorlar. Nereden akıllarına esti bilemiyorum ama bizim eve de misafirliğe gelmeye karar verdiler. Ama öyle üç, beş tane de değil. Sülalesini almış gelmiş gibi evi karıncalar sardı. 😀 Hem üst kattaki bir odadan hem de evin giriş kapısının altından iki grup olarak geldiler sağ olsunlar. 😀

Hemen internetten araştırma yaptım. Karabiberin işe yaradığını söyleyen bir yazı okudum. Karabiber işe yarıyor. Karabiberi döktüğüm yeri geçemiyorlar. Fakat bu sefer de ya karabiberin kenarından dolaşıyorlar ya da geçecek yer yoksa eğer duvardan öbür tarafa geçmeye başladılar.

İnternetten okuduğum yazılarda Raid’in karınca yeminin işe yaradığını söyleyenler olmuş. Gidip 2 kutu aldım. Her kutuda 2 tane var. Önce elektrik süpürgesiyle karınca sürüsünün hepsini çekebildiğim kadar çektim. Sonra yemi karıncaların olduğu yerlere koydum. 2-3 günde etkisini gösterir filan diyordu. Hiçbir işe yaramadı. Belki karınca yeminin işe yarayıp yaramaması karıncaların türüne göre değişiyordur. Bilemiyorum. Bizim evdekiler çok küçük ama sayıca çok fazlaydı.

camasir-sepetinin-alti

Çamaşır sepetini kenara çekince altından çıkan görüntü

Aşağıda resmini gördüğünüz ilacı, döktüğünüz anda etkisini hemen gösteriyor. Karıncalar sıra şeklinde yürüdükleri için geldikleri yere ilacı döktüğünüz anda, ilacın yanına gelenlerin hepsi şaşkınlıktan ne yapacaklarını şaşırır halde oldukları yerde hareket edip duruyorlar.

karinca-ilacı-safban-25-wp

İlacı hem evin içinden hem de evin dışından (evin duvarının dibinden) uyguladık. Sonucu anında görmek çok iyi. Evin içinde kalan karıncaları da yan yana toplu bir halde ilacın yakınında ölü olarak bulduk.

Hayatımda ilk defa bu kadar karıncayı evin içinde gördüm. Pek hoş bir durum değil. Bazen 1-2 tanesi bacağıma çıkıyordu. Bunu da ısırdığında anlıyorsunuz. İnsan huylanıyor bir süreden sonra. Bacağında olmasa da bacağında geziyormuş gibi hissediyorsunuz. Neyse ki kurtulduk.

Karıncaları severim. Çalışma stillerine ve azimlerine de hayranım. Ama evin içinde olmuyor be kardeş. 🙂

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!