Atatürk

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 4)

Televizyon ve Video uzaktan kumanda fonksiyonlarının kullanımı

  1. Saat-Tarih Modunda,  düğmesine basarak Televizyon Modunu ya da Video Modunu seçiniz (Televizyon Modu seçildiğinde göstergede işareti, Video Modu seçildiğinde ise  işareti, belirir).
  2. Sinyal Yayıcıyı (kırmızı pencere) televizyonunuza ya da videoteyp cihazınıza doğru tutarak istediğiniz işlemi yapmak için gerekli düğmelere basınız. (aşağıdaki tabloya bakınız). Her işlem yapışınızda, saatiniz uzaktan kumanda sinyalini yaydığı sırada, göstergede bir işaret belirir.

 düğmesine bastıktan sonra, aşağıdaki tablodaki düğmelerin foksiyonları karşılarında belirtildikleri gibi olur.
düğmesine bastığınızda göstergenin sol üst tarafında, düğmelerin foksiyonlarının “kaydırıldığı” anlamına gelen “S” işareti belirir. “S” işareti göstergedeyken, düğmesine bastığınızda üretici firma kodu ayar göstergesi gözükmez. Üretici firma kodu ayar göstergesini çağırmak için, önce başka bir düğmeye basarak “S” işaretini siliniz.

Bazı televizyonlarda ve sonra da düğmelerine basarak, tek rakamlı kanal girişi (-) ve iki rakamlı kanal girişi (- -) arasında geçişe neden olur.

Notlar

  • Bazı televizyonlarda  düğmesine basarak televizyonu açamayabilirsiniz. Bu durumda, televizyonu açmak için herhangi bir numaralı düğmeye basınız.
  • Bazı televizyonlarda, saatinizin ve sonra da  düğmelerine bastığınız halde televizyon ya da video fonksiyonu seçimi yapamayabilirsiniz. Bu durumda,  ve  düğmelerini deneyiniz. Bazı televizyonlarda, televizyon ve video fonksiyonları arasındaki geçiş, 1. kanal ile en son kanal arasındaki geçiş şeklinde olur.
  • Bu saat olabildiğince çok uzaktan kumanda fonksiyonu içermektedir. Bununla birlikte, eğer televizyonunuz ya da videoteyp cihazınız bu fonksiyonların bazılarını içermiyorsa, saat üzerindeki ilgili düğmelere bassanız bile herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
  • Televizyon/video arasında geçiş fonksiyonu bulunmayan televizyonlarda, saatinizin ve sonra da düğmelerine basmak teleteks vb gibi fonksiyonların açılıp kapanmasına neden olabilir.

İki rakamlı kanal numaralarını girmek için

İki rakamlı kanal numaralarının girilmesi için çeşitli sistemler kullanılmaktadır. Bu saatle, televizyonunuza ya da videonuza ait uzaktan kumanda cihazının kullandığı sisteme en yakın olanını kullanmanız gerekmektedir.

Örnek: 12 kanalı seçmek için

  • Eğer cihazınızın uzaktan kumanda aletinin 10’lu rakamları girmek için özel bir düğmesi varsa, saatinizde düğmesine bastıktan sonra  ve daha sonra da ‘yi giriniz.
  • Eğer cihazınızın uzaktan kumanda aletinde iki rakam girmek mümkün ise, saatinizin düğmesini iki-üç saniye süreyle basılı tuttuktan sonra düğmesine basınız.
  • Eğer cihazınızın uzaktan kumanda aletinde iki rakam girmek mümkün değilse,  ve düğmelerini kullanarak geçmek istediğiniz iki rakamlı kanala geçiniz.
  • Eğer cihazınızın uzaktan kumanda aletinde iki rakamlı kanal numarası girişi için EXECUTE(işlet) ya da CONFİRM(Doğrulama) düğmeleri varsa, saatinizin önce , sonra ve sonra da düğmelerine basınız.

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 1)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 2)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 3)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 4)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 5)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 6)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 7)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 8 )

Comments of this post

[ Ürün İnceleme ] – Casio CMD-40 |

[ Ürün İnceleme ] – Casio CMD-40 |
30 Ekim 2014

[…] Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 4) […]