«

»

Nis 12

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 3)Önceki yazılarımızda Casio CMD-40 Kol Saati’nin Türkçe kullanma kılavuzundaki bilgileri aktarmıştım. Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Üretici firma kodu (Televizyon)

Üretici firma kodu (Videoteyp Cihazları)

Üretici firma kodunun ayarlanması

 1. Üretici firma kodunu ayarlamak istediğiniz televizyon ya da videoteyp cihazını açınız.
 2. Saat-Tarih Modunda, Televizyon Modunu() ya da Video Modunu() seçmek için B düğmesine basınız. Televizyonunuzun kodunu ayarlayacaksanız Televizyon Modunu, videoteyp cihazınızın kodunu ayarlayacaksanız Video Modunu seçiniz.
 3. Üretici firma kodu göstergede yanıp sönmeye başlayıncaya kadar A düğmesine basınız.
 4. Televizyon ya da video üretici firma kodu ayarı göstergesindeyken kod numarasını artırmak için ▲ düğmesine basınız. ▲ düğmesini basılı tutarak kod numarasını hızla arttırabilirsiniz. Üretici firma kodlarıyla ilgili ayrıntılar için Üretici firma kodu Tablosu’na bakınız.
 5. Göstergedeki üretici firma kodunun kumanda etmek istediğiniz cihaz için doğru olup olmadığını kontrol etmek için, Sinyal Yayıcı (saat üzerindeki kırmızı pencere) televizyona ya da videoteyp cihazına doğru tutarak D düğmesine basınız. Eğer yukarıdaki işlemle televizyonunuz ya da videoteyp cihazınız kapandıysa, bu, doğru kodu seçtiğiniz anlamına gelir. Bazı televizyonların ve videoteyp cihazlarının uzaktan kumanda sinyalini aldıktan sonraki tepkileri yavaş olabilir. Bu tür cihazlar için D düğmesini bir iki saniye basılı tutmayı deneyiniz. Eğer D düğmesine bastığınızda herhangi bir şey olmuyorsa 4 ve 5 numaralı adımları yenileyerek başka bir kodu deneyiniz.
 6. Doğru üretici firma kodunu ayarladıktan sonra, 2. adımda seçtiğiniz moda (Televizyon ya da Video) geri dönmek için A düğmesine basınız. Uzaktan kumanda fonksiyonlarının kullanımı ile ilgili bilgi “Televizyon ve Video uzaktan kumanda fonksiyonlarının kullanımı” kısmında anlatılmıştır. Eğer cihazınıza uygun bir kodu bulamazsanız, “Doğru kodu bulmak için” kısmına bakınız. Üretici firma kodu göstergede yanıp sönerken birkaç dakika boyunca herhangi bir düğmeye basmazsanız, yanıp sönme durur ve saat kendiliğinden Televizyon ya da Video Moduna geri döner.

Doğru kodu bulmak için
Cihazınıza uygun bir üretici firma kodu bulamadıysanız aşağıdaki işlemleri yapınız.

 1. Üretici firma kodunu ayarlamak istediğiniz televizyonu ya da videoteyp cihazınızı açınız.
 2. Saat-Tarih Modunda, Televizyon Modunu () ya da Video Modunu () seçmek için B düğmesine basınız. Televizyonunuzun kodunu bulacaksanız Televizyon Modunu, videoteyp cihazınızın kodunu bulacaksanız Video Modunu seçiniz.
 3. Üretici firma kodu göstergede yanıp sönmeye başlayıncaya kadar A düğmesine basınız.
 4. 01 nolu üretici firma kodu görününceye kadar ▲ düğmesine basınız. Kodu 01, televizyon kodları için sırasıyla Kod 42. ▲ düğmesini basılı tutarak kod numarasını hızla arttırabilirsiniz.
 5. Göstergedeki üretici firma kodunu kumanda etmek istediğiniz cihaz için doğru olup olmadığını kontrol etmek için, Sinyal Yayıcı (saat üzerindeki kırmızı pencere) televizyona ya da videoteyp cihazınıza doğru tutarak D düğmesine basınız. Eğer yukarıdaki işlemle televizyonunuz ya da videoteyp cihazınız kapandıysa, bu, doğru kodu seçtiğiniz anlamına gelir. Bu durumda 6. adıma geçiniz. Bazı televizyonların ve videoteyp cihazlarının uzaktan kumanda sinyalini aldıktan sonraki tepkileri yavaş olabilir. Bu tür cihazlar için D düğmesini bir iki saniye basılı tutmayı deneyiniz. Eğer D düğmesine bastığınızda herhangi bir şey olmuyorsa ▲ düğmesine basarak bir sonraki koda geçiniz ve 5 numaralı adımı yenileyerek yeni kodu deneyiniz.
 6. Doğru üretici firma kodunu ayarladıktan sonra, 2. adımda seçtiğiniz moda (Televizyon ya da Video) geri dönmek için A düğmesine basınız.

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 1)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 2)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 3)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 4)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 5)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 6)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 7)

Casio CMD-40 Kol Saati (Türkçe Kullanma Kılavuzu – 8 )

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

9 yorum

Yorumu formunu geç

 1. Mustafa

  kardes benim burda lg yokmu ya 🙁

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  LG'nin olup olmaması önemli değil. Başka bir telefona ait kod numarası da LG'yi çalıştırabilir. Kodları denemeniz gerekiyor. Kodlar işe yaramazsa da öğrenme modunu kullanarak LG'yi de kontrol edebilirsiniz.

  [Cevapla]

 2. anil

  Yavuz abi benim saat de 21 veya 20 22 yapiorum ama kodu sabitliyemyorum. Bana yardim et 🙁

  [Cevapla]

 3. Merve

  Vestel televizyon ların kod U nedir

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Vestel olarak aratmayın. Yukarıdaki üretici firma kodlarını tek tek deneyin. Bir tanesi büyük ihtimal uyacaktır.

  [Cevapla]

  Merve Yanıtladı:

  Ama hiç biri uymuyor

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  O zaman saatinizdeki öğrenme modunu kullanmanız gerekiyor. Öğrenme modunun kullanımını şu yazıdan öğrenebilirsiniz.
  http://www.polatbuyukarslan.com/sorun-cozum/casio

  mehmet ali bakır Yanıtladı:

  örenme moduda olmuyor

 4. mehmet ali bakır

  örenme moduda olmuyor

  [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Yazı Limiti Uygulaması Başladı

Sitemi takip edenler biliyorlar. Son zamanlarda, sitemde yazdığım yazı miktarında inanılmaz bir düşüş var. Bu beni çoğu zaman rahatsız ediyor....

Kapat