«

»

Eyl 20

Alternatif Bir Disk Birleştirme Programı – Defraggler


İnternette birçok firmanın çıkardığı defrag(disk birleştirme) programları var. Birçoğunu denedim. Aslında birbirlerinden çok da farkları yok. Sadece ücretli defrag programları ekstra özellikler sunabiliyor. Windows’un kendi içindeki disk birleştirme programını oldum olası sevmedim. Burada belirtmek istediğim bir nokta daha var. Bazı defrag programlarını kullandıktan sonra Windows’un kendi içerisindeki programıyla inceleme yaptırdığımda diskin birleştirilmesi gerektiğiyle ilgili uyarı aldım. Buradan, her defrag programının işe yarayıp yaramadığı ile ilgili bir sonuç elbette ki çıkarılamaz. Ben sadece bilginiz olsun istedim.

Resimde gördüğünüz gibi kullanımı son derece basit. Birleştirmeyi istediğiniz diski seçip Birleştir’e tıklamanız yeterli. İncele butonuna tıkladığınızda Windows’un kendi programındaki gibi “diski birleştirmelisiniz” veya “birleştirmenize gerek yok” gibi bir uyarı vermiyor. Sadece analiz sonuçlarını size gösteriyor. Buna ek olarak İleri Seviye adında bir kısım var. Buradan sürücü hatalarını kontrol edebilir, boş alanı birleştirebilirsiniz. Ayrıca birleştirmeden sonra bilgisayarınızın kapanmasını isterseniz Seçenekler menüsü içindeki “Birleştirmeden sonra bilgisayarı kapat’a tıklayın.

Defraggler Programını İndirmek İçin BURAYA tıklayınız.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Artık OpenSUSE Kullanıcısıyım

Bir süredir netbookuma kurmayı istediğim OpenSUSE'yi nihayet dün kurdum. Daha önceden Ubuntu ve Kubuntu kullanmış birisi olarak kurulum işlemi beni...

Kapat