Atatürk

Aranızda Siemens SX1’i Hatırlayan Var mı?

siemens_sx1_black_siyah

Aranızda Siemens SX1‘i kullananlar varmıydı bilemiyorum ama bir dönem bu telefonu elimden düşürmüyordum. Yaşar Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı’na başladığım ilk yıl, hazırlık sınıfı o zamanlar Alsancak tarafındaki binadaydı. Hazırlıktayken sürekli MSN’e girmek için kullanıyordum. Hatta o zamanlar arkadaşlara MSN’e girdiğimi gösterdiğimde şaşırıyorlardı. O yıllarda MSN’de yabancılarla az sohbet etmedim. 😀 Neyse konumuza dönelim.

Telefonu ilk gördüğümde “Bu telefon benim olmalı.” demiştim. Resimde gördüğünüz gibi tasarım olarak oldukça kalın ve kaba duruyor. Fakat tasarımı benim çok hoşuma gitmişti. Kalınlığını saymazsak hala da tasarımını beğenirim. O zamanlar telefonu görenler “Tuşların yerleri yazı yazarken sorun olmuyor mu?” diye soruyorlardı. Benim için sorun oluşturmamıştı. Kısa sürede alışmıştım. Symbian’ın popüler olduğu dönemlerdi.

Siemens’in bu SX1 modeli çıktıktan bir süre sonra üretimi durduruldu diye hatırlıyorum. Çünkü bu model çoğunlukla tuşlarla ilgili sorun olduğu için teknik servise çok sık gönderildiğini hatırlıyorum. Aynı şekilde ben de en son telefonu, tuşlarındaki sorundan dolayı teknik servise göndermiştim. Geldiğinde de aynı sorun devam ediyordu. Telefondaki pili bitik olduğu için telefonu açabilme şansım olmadı. O zamandan bu yana telefonu atmak gelmedi içimden. Hatıra olarak saklıyorum.

Bu arada elinizde kalmış ve çalışan Siemens SX1 pili varsa gönderin. Telefon açılırsa videosunu çekip paylaşırım. 🙂

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!