Atatürk

Ubuntu ve Kubuntu 10.04 CD’lerim Geldi!

Kategori GNU/Linux
31.05.2010
3.580 kez okundu

Ubuntu ve Kubuntu 10.04 CD‘lerim bugün elime ulaştı. Önceleri sipariş ettiğim CD’ler daha kısa sürede elime ulaşıyordu. Bu sefer çok geç ulaştı. Ubuntu ve Kubuntu’nun çıkış tarihinde sipariş vermiştim. Sanırım geç ulaşmasındaki en önemli etken kullanıcı sayılarının giderek artması. Ubuntu veya Kubuntu‘nun ne olduğunu bilmiyorsanız kısaca şunu söyleyebilirim. Windows gibi bir işletim sistemidir. Ama windowstan farklıdır. Dilediğiniz kadar kopyalayıp kopyasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız GNU/Linux ve Windows arasındaki farkları anlattığım yazıyı okuyabilirsiniz.

Ayrıca bu sipariş ettiğim CD’ler için hiçbir ücret ödemedim. Ücretsiz bir şekilde evinize gönderiyorlar. En azından bir kere evinize gönderterek siz de bir GNU/Linux dağıtımı olan Ubuntu ve Kubuntu‘yu deneyebilirsiniz. Bilgisayarınıza kurulum yapmanıza gerek yok. Sadece Bios’tan gerekli ayarları yaparak bilgisayarınızı Ubuntu veya Kubuntu cdsi ile açıp neye benzediğini görebilirsiniz.

Ayrıca çok detaylı inceleyemesem de göründüğü kadarıyla asus eee pc 1005ha marka netbookumda Ubuntu ve Kubuntu sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Ubuntu ve Kubuntu kullanan arkadaşlara duyurulur….

Comments of this post

mgokay

mgokay
10 Eylül 2010

Nasıl Windows gibi? Böyle bir terimi kullanarak neden kullanıcıları yanlış bilgilendiriyorsunuz? Blogunuzda Gnu/Linux ile ilgili yazılar yazıyorsanız neyin ne olduğunu öğrenin öyle yazın..

Yönetici

Yönetici
11 Eylül 2010

Ben neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Siz hiç merak etmeyin. Gördüğüm kadarıyla sitemdeki diğer yazıları okumadan sadece tek bir konuyu okuyarak yorumda bulunmuşsunuz ve buna dayanarak hiçbir şey bilmediğimi söylüyorsunuz. Windows gibi derken kullanımı kolay anlamında söyledim. İnsanların GNU/Linux dağıtımlarına karşı bir ön yargıları var. Kullanımının zor olduğunu düşünüyorlar ve bu nedenden ötürü kurmaktan veya kullanmaktan çekiniyorlar. Yorum yapmadan önce sitemdeki diğer yazıları da okumanızı tavsiye ederim 🙂 Ayrıca zaman ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ederim. İyi bayramlar.