Atatürk

Open Office 3’teki terminate called after throwing an instance of ‘com::sun::star::uno::RuntimeException’ Hatasının Çözümü

Geçenlerde tema işlemi için hazırlık yaparken XAMPP’ı bilgisayara kurmaya karar verdim. Ama daha önceden LAMP kurulu olduğu için önce onu kaldırayım dedim. Kaldırma esnasında Open Office’in de kaldırılacağını söyledi. Bende Open Office’i kurmak zaten çok basit, sonra kurarım diye düşündüm. Kurulum işlemini defalarca yapmama ve düzgün kurulmasına rağmen hiçbir uygulama çalışmıyor. Aşağıya karşıma çıkan ekranları sırasıyla ekledim.

oo1

oo2

oo3

oo4

oo5

Yukarıdaki belgeyi kurtarmak mümkün olmuyor ve bu kısır döngü sürekli devam ediyor. 4. resimdekilerin hepsinde aynı sorun var.

Aslında sorunu şu ana kadar çözememiştim. Bir kaç defa kurup kaldırma işlemi yaptıktan sonra kurulu bir şekilde bırakmıştım. Bugün yazıyı hazırlarken program hata vermese de konsolda herhangi bir hata verir mi diye baktım. Çıkan hata terminate called after throwing an instance of ‘com::sun::star::uno::RuntimeException’ .

Bu hatayı Google’da kısa bir aramadan sonra aşağıdaki tek satır kod ile problemimi çözdüm.

sudo rm -rf ~/.openoffice.org

Yukarıdaki kodu konsolda yazdıktan sonra sorunum çözüldü ve Open Office 3.1’e Hoş Geldiniz sihirbaz ekranı karşıma çıktı.

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!