«

»

May 01

Takip Edilecek Site/Blog Aranıyor


Son zamanlarda takıldığım forumlarda hep aynı konuların dönmeye başladığını gördüm. Bunların arasında en sık gördüklerim ve insanların çok rağbet gösterdiği konular arasında Alexa ve Google Pagerank geliyor. Ne kadar anlatmaya çalışırsan çalış, aynı şeyleri yapmaya ve sormaya devam ediyorlar. Biz Türkler bazı şeylerin cılkını çıkarmaya bayılıyoruz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Websitesi veya blogu olan yeni nesil neredeyse Alexa ve Pagerank’ın kölesi olmuş durumdalar. Alexa’yı düşürme yöntemlerinden, Pagerank’i yükseltme yöntemlerine kadar varsa yoksa akıllarını cinliğe yoruyorlar. Halbuki yabancı siteleri takip etseler görecekler ki onlar bizim kadar önemsemiyorlar.

Siz kendi yapmanız gerekenleri yapın. Gerisini Alexa ve Google halletsin. İnsanlara her defasında şunu söylemeye çalışıyorum. Kaliteli ve özgün içerik üretin. Sitenize gelecek ziyaretçiden çok takipçilerinize önem verin. Çünkü her takipçi aynı zamanda bir ziyaretçidir. Siz, üstünüze düşeni yaptığınız zaman zaten ödüllendirilirsiniz.

Bunca şeyi neden anlattın diye soracak olursanız hemen söyleyeyim. Yukarıda anlattığım şeyleri yapmayan, yani Alexa ve Pagerank’ten çok içeriğe önem veren, siteleri Rss ile takip ediyorum. Eğer sizin de bir siteniz veya blogunuz varsa, Alexa’nız çok yüksek ve Pagerank’ınız sıfır dahi olsa, kaliteli ve özgün içeriği olan, kopyala/yapıştır yapmayan ve beğendiğim siteleri takip etmek istiyorum. Böyle bir siteniz varsa, bana sitemdeki iletişim sayfasından sitenizin adresini gönderebilirsiniz.

Not: Bu yazının altına sitenizin linkini eklemeyin. Uyarıya rağmen bu yazının altına yorum yazarak site ekleyecek olanlar, önce bir okuma yazma kursuna gitsinler.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

2 yorum

  1. Karyotip

    Kesinlikle haklısınız forumlardaki birçok konu bu şekilde alexa'da nasıl yükselerim?Google güncellemesi ne zaman?

    [Cevapla]

  2. İsmail Nehir

    🙂 Değil reklam normal bir resim bile koymadığım kendimce sağlam yazıların bulunduğu web günlüğüme beklerim o zaman….

    [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
philips-8-gb-vivid-edition-usb-bellek
[Ürün İnceleme] Philips 8 GB Vivid Edition Usb Bellek

Dün, çekilişten kazandığım Philips 8 GB Vivid Edition Usb Bellek'ten size bahsetmiştim. Uzun bir süredir Ürün İnceleme yazısı girmediğimi farkedince,...

Kapat