«

»

Eyl 12

Siteyi Ana Dizine Taşıdım


Siteyi ana dizine taşırken daha önceden Yönetim Panelinden sitenin WordPress URL ile Blog URL değiştirmediğim için dosyaları ana dizine taşıdıktan sonra problem yaşadım. Problemi çözmek için kısa bir araştırma yaptım ve aşağıda yaptığım işlemleri anlattım.

Problemi nasıl çözdüğüme gelince;

FTP ile siteye erişiminiz varsa bu işlemle hızlı bir şekilde sorunu halledebilirsiniz.

1- Öncelikle taşımadan önce kullandığınız temanın klasörünün içindeki functions.php dosyasını yazı editörlerinden biriyle ( ben linux kullandığın için geany ile yaptım, siz windows kullanıyorsanız notepad++ tarzında bir program ile yapabilirsiniz ) açın.

2- Aşağıdaki iki kodu “<?php” kodundan hemen sonra ekleyin.

update_option(‘siteurl’,’http://example.com/blog’);
update_option(‘home’,’http://example.com/blog’);

example.com kısmına kendi URL adresinizi yazın. Ana dizine taşıdığınız için “blog” olmadan yazın.

3- Kodları ekledikten sonra dosyayı kaydedin ve aynı yere ftp ile geri gönderin. Ben FileZilla kullandığım için functions.php dosyasını bilgisayara indirmeme gerek kalmadı. Sadece kodları ekleyip kaydettim.

4- Birkaç defa wordpress admin hesabınızla giriş-çıkış yapın. Siteniz ana dizinde çalışmaya başlayacaktır.

5- Bütün işlemleri düzgün yaptıktan sonra son aşama olarak KESİNLİKLE EKLEDİĞİNİZ KODLARI functions.php İÇİNDEN SİLİN.

Kaynak: Changing The Site URL – Quick fix method

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Sabah Sabah Bana Gelen Maillerden Biri…

Sabah sabah birisi çatacak yer aradı herhalde. Bana abuk subuk bir mail atmış. Maile atmak yetmemiş, bir de iki sayfaya...

Kapat