Atatürk

SamsungTurkiye’nin Galaxy Note 3’le İmtihanı

note-3-android-lollipop

2014 yılından beri Samsung Galaxy Note 3 kullanıyorum. Android dünyasını yakından takip edenler bilirler. Android Lollipop 5.0 güncellemesi birçok telefona geldi. Bazı markalar elini çabuk tuttu. Samsung bu konuda maalesef sınıfta kaldı.

Samsung muhtemelen gereğinden fazla telefon çıkarmayla zaman harcadığı için (yanlış hatırlamıyorsam sırf geçtiğimiz sene 60 civarı yeni telefon çıkartmıştı) Android Lollipop 5.0 güncellemesi konusunda resmen sınıfta kaldı.

Güncelleme ile ilgili haberler birkaç aydır sürekli ha çıktı ha çıkacak dendi durdu. En son Note 3 güncellemesi Rusya ve onunla birlikte birkaç ülkede de çıkınca Türkiye’ye güncellemenin kısa sürede geleceği düşüncesini birçok kişide oluşturdu. Bunun nedeni de Note 3 Rusya Rom’unun Türkiye’deki telefonlarla aynı özelliklere sahip olması. Yani dileyen kişiler Rusya Rom’unu telefonlarına kurabiliyor. Kurabiliyor da Rusya Rom’u kuruluyken telefonunuz bozulursa telefon garanti kapsamından çıkıyor.

Birçok ülkede Note 3 kullanıcıları Android Lollipop 5.0‘ın keyfini sürerken biz her konuda olduğu gibi bu konuda da geriden takip etme alışkanlığımızı devam ettiriyoruz. Note 3 kullanıcıları haklı olarak Samsung Türkiye’ye de Note 3’e güncellemenin ne zaman geleceğiyle ilgili sürekli soru soruyorlar. Fakat Samsung Türkiye bile bunun cevabını bilmiyor sanırım. Çünkü herkese aynı cevabı kopyala yapıştır yapıp duruyorlar.

Samsung’a herhangi bir lafım yok fakat Samsung Türkiye benim gözümde bu konuda sınıfta kaldı. Resmen Samsung’tan soğudum. İlerleyen zamanlarda telefon değiştirecek olursam kesinlikle ama kesinlikle Samsung telefon almayı düşünmüyorum…

Comments of this post

e-vren ;)

e-vren ;)
23 Nisan 2015

benim için Note serisi efsanedir, daha iyisi çıkana kadar Note’tan vazgeçmeyi düşünmüyorum. Özellikle kalem olayı benim olmazsa olmazım, hayatımı çok kolaylaştırıyor ve kalemsiz bir akıllı telefona geçmeyi düşünmüyorum.

Bahsettiğin sorun Samsung Türkiye ile doğrudan ilgili mi bilmiyorum ama Avrupa’da geçiliyor bizde geçilmiyorsa yeni sürüme, işte bunun mantıklı bir açıklaması resmi internet siteleri üzerinden mutlaka yapılmalı

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
23 Nisan 2015

Kalem çok kullanmadığım için benim için vazgeçilmez değil. LG de kalem olan model çıkardı mesela. Sonuçta biz Türkiye'de yaşıyoruz ve benim muhattap alabileceğim tek yer Samsung Türkiye. Avrupa'da birçok ülkeye lollipop gelip de bize gelmiyorsa bunun muhattabı direkt olarak SAMSUNG olsa bile Samsung Türkiye bu konuyla ilgili hesap verebilmeli. Samsung Türkiye'nin bile haberi yoksa bu ister Samsung'a isterse Samsung Türkiye'ye yakışan bir davranış değil. İnternette de benim gibi düşünüp bir daha Samsung almam diyenler de var. Ben Türkiye'de yaşadığım ve telefonu buradan aldığım için benim muhattabım Samsung Türkiye. Telefonun parasını alırlarken her şey iyi hoş da hizmeti vermeye gelince ses seda çıkmaması benim Samsung'tan soğumam için yeterli bir sebep. Paranın karşılığı olan hizmeti de vermek zorundalar. Bundan sonra kendi adıma Nexus gibi stock android bulunan modelleri daha çok tercih edeceğim. Bu arada Note 3'le ilgili bir sıkıntım yok. Çok iyi telefon. Çok memnunum. Lollipopla gelen ek özellikleri de haklı olarak kullanmayı istiyorum sadece.