«

»

Eki 21

Pazartesi Günü Ameliyata Gireceğim. [ Ameliyat Öncesi ]


Merhaba arkadaşlar. Pazartesi günü (yani yarın) kıl dönmesi ameliyatına gireceğim. Genelde erkekler böyle bir durumdan bahsetmekten çekinirler. Fakat ben ameliyat öncesi ve sonrası olmak üzere yaşadıklarımı blogumda anlatacağım. Eğer kıl dönmesi ile ilgili internette araştırma yaparsanız, genelde bir çok erkeğin ameliyattan korktuğunu/çekindiğini ve bu hastalığın ameliyatsız çözümünün olup olmadığını soran çok kişinin olduğunu görürsünüz.

Ben de bu yüzden yaşadıklarımı olabildiğince detaylı anlatmaya çalışıp, ameliyat olmayı düşünüp de kararsız olan veya çekinen kişilerin kafalarındaki soru işaretini bir nebze olsun yok etmeye çalışacağım.

Bu arada (bilmeyenler için) İzmir’liyim ve bu olayların İzmir’de yaşandığını belirteyim. Bundan yaklaşık iki hafta önce özel bir hastaneye muayene olmaya gittim. Doktor, bana bazı ilaçlar verdi ve bunları kullanmamı söyledi. Ayrıca beni tekrar görmek istediğini söyledi. Ben de verdiği ilaçları kullandım. Daha sonra tekrar muayeneye gittim. Kendisi bana yine bazı ilaçlar verip “Bunları kullan. Bayramdan sonra gel ameliyatını yapalım.” dedi.

Bu son muayeneden sonra ertesi günü sabah 8.30’a başka bir doktordan randevu almıştık. İkinci bir doktorun görmesi daha iyi olur diye düşündük. Bu arada ikinci gittiğimiz doktor, daha önce akrabalarımınızdan bazılarının ameliyatlarını da yapmış. Hatta akrabalarımdan birinin kıl dönmesi ameliyatını da o yapmış. Tavsiye üzerine gittiğimiz bu doktor, muayeneden sonra “Hemen gelsin. Yarın yapalım.” deyince açıkçası o an şaşırdım.

Bu son muayene Perşembe günü oldu. Pazartesi günü için randevu aldık ve oradan ayrıldık. Normalde doktor bayram öncesi ameliyat yapmamayı düşünüyormuş. Fakat “Sen gel. Yapalım.” dedi. Ayrıca şunu da ekledi. “Bak darılmaca, gücenmece yok. Ameliyattan sonra 10 gün oturmak yok.” Ben de tamam dedim. Ameliyattan sonra hastanede 1 gün kalınacak. Salı günü de muhtemelen eve gelirim.

Şu andaki ruh halimi tarif edecek olursam, hafif bir heyecan var. Zaten o da her ameliyata girecek olan kişide olur.

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Devamını da ameliyattan sonra eve döndüğümde anlatırım.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

12 yorum

1 ping

Yorumu formunu geç

 1. dokuz

  Allah yardımcın olsun Polat'ım.
  Ameliyat iyi geçer ve kısa zamanda tekrar oturmaya devam 🙂
  Çok geçmiş olsun..

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Çok sağ olasın. Teşekkürler. 🙂

  [Cevapla]

 2. Burak İşci

  Geçmiş olsun kardeşim )

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Eyvallah. Sağ olasın. 🙂

  [Cevapla]

 3. Merve Yıldırım

  Çok geçmiş olsun..

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Sağ ol Merve.

  [Cevapla]

 4. Enes İLHAN

  Geçmiş olsun dileklerimle başlayayım. Ya o değil de hocam kusuruma bakmayında 10 gün neden oturma dedi doktor onu anlayamadım ? Yani kıl dönmesini çok duyanlardan fakat bu konuda hiçbir fikri olmayanlardan birisiyim. Onu geçtim ameliyattan sonra da yazarım demişsinizde ayaktamı yazacaksınız eğer oturamayacaksanız ? Eğer öyleyse şimdiden bilgisayarı bir yerlere monte edin yada ayakta duracak vaziyete hazırlayın. İnanın hem çok şaşkınım hemde merak ediyorum bir yandan..

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Sağ olasın. Ameliyatı kuyruk sokumundan olacağım için haliyle üzerine bir süre oturmamam gerekiyor. O yüzden doktor 10 gün oturmayacaksın dedi. Ayakta yazmak yerine uzanarak yavaş da olsa yazarım. İlla oturarak yazı yazılır diye bir şey yok nasıl olsa. 🙂 Gerçi yazı yazacak olduktan sonra ayakta bile yazarım. O çok mühim değil.

  [Cevapla]

 5. Levent ERKOÇ

  Sevgili kardeşim
  Ameliyatından bu sabah haberim oldu.ALLAH acil şifa versin.Bugün dualarım seninle.İyi haberlerini bekliyorum.Selamlar

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Teşekkür ederim. Şu anda gayet iyiyim. Herhangi bir problem yok. Ameliyat sırasında yaşadıklarım ve sonrası ile ilgili de bir yazı hazırlıyorum. 1-2 güne kadar sitemde yayımlamış olurum. Duaların için de teşekkürler.

  [Cevapla]

 6. ali gümüş

  Biz de kıl dönmesi ameliyatı için hastane arıyoruz. okuduğum kadarıyla memnun kalmışsınız..Hangi hastaneye gittiğinizi öğrenebilir miyiz?

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Merhaba Ali Bey,

  İzmir\’de Özel Deniz Hastanesi\’nde ameliyat oldum. Özel Deniz ismini bilmeyenler olabilir. O yüzden hastanenin eski adının Kocaman olduğunu da belirteyim.

  Şimdiden geçmiş olsun.

  [Cevapla]

 1. Kıl Dönmesi Ameliyatında Yaşadıklarım ve Sonrası – Bölüm 1 |

  […] Bir önceki yazımda sizlere kıl dönmesi ameliyatı olacağımı söylemiştim. Bu yazıda da kıl dönmesi ameliyatı olmayı düşünen veya kafasında bu konuyla ilgili soru işareti olan kişiler için ameliyat öncesi ve sonrası neler yaşadığımı anlatmak istiyorum. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
30 Günde 30 Milyon Doları Harcayabilir Misiniz?

Blogumda filmlerle ilgili yazı yazmamaya karar vereli uzun zaman oldu. Fakat yeni izlediğim bir film, benim bu yazıyı yazmama vesile...

Kapat