Atatürk

Pazartesi Günü Ameliyata Gireceğim. [ Ameliyat Öncesi ]

Merhaba arkadaşlar. Pazartesi günü (yani yarın) kıl dönmesi ameliyatına gireceğim. Genelde erkekler böyle bir durumdan bahsetmekten çekinirler. Fakat ben ameliyat öncesi ve sonrası olmak üzere yaşadıklarımı blogumda anlatacağım. Eğer kıl dönmesi ile ilgili internette araştırma yaparsanız, genelde bir çok erkeğin ameliyattan korktuğunu/çekindiğini ve bu hastalığın ameliyatsız çözümünün olup olmadığını soran çok kişinin olduğunu görürsünüz.

Ben de bu yüzden yaşadıklarımı olabildiğince detaylı anlatmaya çalışıp, ameliyat olmayı düşünüp de kararsız olan veya çekinen kişilerin kafalarındaki soru işaretini bir nebze olsun yok etmeye çalışacağım.

Bu arada (bilmeyenler için) İzmir’liyim ve bu olayların İzmir’de yaşandığını belirteyim. Bundan yaklaşık iki hafta önce özel bir hastaneye muayene olmaya gittim. Doktor, bana bazı ilaçlar verdi ve bunları kullanmamı söyledi. Ayrıca beni tekrar görmek istediğini söyledi. Ben de verdiği ilaçları kullandım. Daha sonra tekrar muayeneye gittim. Kendisi bana yine bazı ilaçlar verip “Bunları kullan. Bayramdan sonra gel ameliyatını yapalım.” dedi.

Bu son muayeneden sonra ertesi günü sabah 8.30’a başka bir doktordan randevu almıştık. İkinci bir doktorun görmesi daha iyi olur diye düşündük. Bu arada ikinci gittiğimiz doktor, daha önce akrabalarımınızdan bazılarının ameliyatlarını da yapmış. Hatta akrabalarımdan birinin kıl dönmesi ameliyatını da o yapmış. Tavsiye üzerine gittiğimiz bu doktor, muayeneden sonra “Hemen gelsin. Yarın yapalım.” deyince açıkçası o an şaşırdım.

Bu son muayene Perşembe günü oldu. Pazartesi günü için randevu aldık ve oradan ayrıldık. Normalde doktor bayram öncesi ameliyat yapmamayı düşünüyormuş. Fakat “Sen gel. Yapalım.” dedi. Ayrıca şunu da ekledi. “Bak darılmaca, gücenmece yok. Ameliyattan sonra 10 gün oturmak yok.” Ben de tamam dedim. Ameliyattan sonra hastanede 1 gün kalınacak. Salı günü de muhtemelen eve gelirim.

Şu andaki ruh halimi tarif edecek olursam, hafif bir heyecan var. Zaten o da her ameliyata girecek olan kişide olur.

Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Devamını da ameliyattan sonra eve döndüğümde anlatırım.

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Comments of this post

dokuz

dokuz
21 Ekim 2012

Allah yardımcın olsun Polat'ım.
Ameliyat iyi geçer ve kısa zamanda tekrar oturmaya devam 🙂
Çok geçmiş olsun..

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
21 Ekim 2012

Çok sağ olasın. Teşekkürler. 🙂

Burak İşci

Burak İşci
21 Ekim 2012

Geçmiş olsun kardeşim )

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
21 Ekim 2012

Eyvallah. Sağ olasın. 🙂

Merve Yıldırım

Merve Yıldırım
22 Ekim 2012

Çok geçmiş olsun..

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
22 Ekim 2012

Sağ ol Merve.

Enes İLHAN

Enes İLHAN
22 Ekim 2012

Geçmiş olsun dileklerimle başlayayım. Ya o değil de hocam kusuruma bakmayında 10 gün neden oturma dedi doktor onu anlayamadım ? Yani kıl dönmesini çok duyanlardan fakat bu konuda hiçbir fikri olmayanlardan birisiyim. Onu geçtim ameliyattan sonra da yazarım demişsinizde ayaktamı yazacaksınız eğer oturamayacaksanız ? Eğer öyleyse şimdiden bilgisayarı bir yerlere monte edin yada ayakta duracak vaziyete hazırlayın. İnanın hem çok şaşkınım hemde merak ediyorum bir yandan..

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
22 Ekim 2012

Sağ olasın. Ameliyatı kuyruk sokumundan olacağım için haliyle üzerine bir süre oturmamam gerekiyor. O yüzden doktor 10 gün oturmayacaksın dedi. Ayakta yazmak yerine uzanarak yavaş da olsa yazarım. İlla oturarak yazı yazılır diye bir şey yok nasıl olsa. 🙂 Gerçi yazı yazacak olduktan sonra ayakta bile yazarım. O çok mühim değil.

Levent ERKOÇ

Levent ERKOÇ
22 Ekim 2012

Sevgili kardeşim
Ameliyatından bu sabah haberim oldu.ALLAH acil şifa versin.Bugün dualarım seninle.İyi haberlerini bekliyorum.Selamlar

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
26 Ekim 2012

Teşekkür ederim. Şu anda gayet iyiyim. Herhangi bir problem yok. Ameliyat sırasında yaşadıklarım ve sonrası ile ilgili de bir yazı hazırlıyorum. 1-2 güne kadar sitemde yayımlamış olurum. Duaların için de teşekkürler.

Kıl Dönmesi Ameliyatında Yaşadıklarım ve Sonrası – Bölüm 1 |

Kıl Dönmesi Ameliyatında Yaşadıklarım ve Sonrası – Bölüm 1 |
03 Kasım 2012

[…] Bir önceki yazımda sizlere kıl dönmesi ameliyatı olacağımı söylemiştim. Bu yazıda da kıl dönmesi ameliyatı olmayı düşünen veya kafasında bu konuyla ilgili soru işareti olan kişiler için ameliyat öncesi ve sonrası neler yaşadığımı anlatmak istiyorum. […]

ali gümüş

ali gümüş
13 Kasım 2012

Biz de kıl dönmesi ameliyatı için hastane arıyoruz. okuduğum kadarıyla memnun kalmışsınız..Hangi hastaneye gittiğinizi öğrenebilir miyiz?

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
15 Kasım 2012

Merhaba Ali Bey,

İzmir\’de Özel Deniz Hastanesi\’nde ameliyat oldum. Özel Deniz ismini bilmeyenler olabilir. O yüzden hastanenin eski adının Kocaman olduğunu da belirteyim.

Şimdiden geçmiş olsun.