«

»

Ara 15

Kan Ağlıyor Anadolu İzmir Galasındaydım


Dün hayatımda ilk kez bir tiyatro oyununu izlemeye gittim. Açıkçası giderken beklentimi çok yüksek tutmadım. Beğenmeme ve sıkılma ihtimalimin de olabileceğini düşünerek gittim. Fakat hiç ummadığım kadar güzel bir oyunla karşılaştım.

Utku Erişik‘in Kan Ağlıyor Anadolu isimli bu tek kişilik oyununu izlerken, daha önce hiç duymadığım ve okul hayatında da hocalarımızın hiç anlatmadığı bilgileri dinlerken kimi zaman vücudumun titremesine engel olamadım.

Tarih ile ilgili ne kadar az şey bildiğimin ve detayları öğrendikçe tarihin ne kadar keyifli olabileceğinin de farkına vardım.

İzlemek isteyenlerin olabileceğini düşünerek oyun ile ilgili çok fazla şey söylemek istemiyorum. Eğer bu oyun sizin şehrinizde de oynanacak olursa muhakkak Utku Erişik’i izlemeye gidin.

Utku Erişik’in bu oyununu izledikten sonra “Tarih bize bu şekilde anlatılsaydı, eminim birçok insan tarihe daha çok ilgi duyar ve ona sahip çıkardı.” demeden edemedim.

Bu güzel oyunu İzmir’lilere bu kadar etkileyici bir şekilde sunduğu için kendi adıma Utku Erişik’e teşekkür ederim.

Kan Ağlıyor Anadolu‘da geçen ve ilk defa dinlediğim şu şiiri de dinlemenizi tavsiye ederim.

23 Sentlik Asker – Nazım Hikmet

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

3 yorum

1 ping

 1. Boş işler müdürü

  Bu galaya katılabildiğiniz için şanslısınız doğrusu. Bize de kısmet olsa keşke 🙂

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Teşekkürler. 🙂 Utku Erişik'in Facebook ve Twitter adresini takip ederseniz, nerelerde ne zaman çıkacağını öğrenip siz de katılabilirsiniz.

  [Cevapla]

 2. Ertuğrul ÇAKIR

  tesekkürler şiir ve yorumun için …

  [Cevapla]

 1. Hoş Gelişler Ola’yı İzledim |

  […] Hoş Gelişler Ola adlı oyunu izlemek için tiyatroya gittim. Daha önce izlediğim Kan Ağlıyor Anadolu‘da olduğu gibi Utku Erişik’in performansı yine […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
wordpress-logo
WordPress 3.5 Sürümünden 3.4.2 Sürümüne Nasıl Geri Dönülür?

Wordpress 3.5 sürümü daha yeni çıktı ve ben de Türkçe'si çıkar çıkmaz deneyenlerden birisiyim. Tema ile ilgili olduğunu tahmin ettiğim...

Kapat