«

»

Eki 29

Hoş Gelişler Ola’yı İzledim


Dün Hoş Gelişler Ola adlı oyunu izlemek için tiyatroya gittim. Daha önce izlediğim Kan Ağlıyor Anadolu‘da olduğu gibi Utku Erişik’in performansı yine harikaydı.

Utku Erişik’in yeni sloganı olan “Önce Andımız, Sonra Oyunumuz”. Bu yüzden oyundan önce hep beraber Andımız’ı okuduk. Sonra oyunu izledik.

hos-gelisler-ola

Hoş Gelişler Ola‘nın başlangıç kısmı biraz ağır gibiydi. Bir an için acaba sıkılacak mıyım gibi bir düşünce geçti kafamdan. Fakat Utku Erişik bu düşüncemi yok edercesine sahnede adeta devleşti.

Oyunla ilgili spoiler vermeden nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Öyle bir oyun ki ne kadar anlatsam da gidip izlenmesi gereken bir oyun. Fakat şunu net bir şekilde söyleyebilirim. Bunca zaman okullarda sizlere öğretilen tarih bilgisinden çok daha farklı bilgiler edinebileceğiniz bir oyun. Hatta size şöyle bir örnek de vereyim. Oyunun ikinci yarısı başlamadan önce yanıma yaşlı bir amca oturdu. Kendisi 20 yıldır Atatürk ile ilgili araştırmalar yapıp kitaplar yazıyormuş. Utku Erişik’in donanımının çok fazla olduğunu ve kendisinin bile bilmediği şeylerden bahsettiğini söyledi.

Oyun ara verdiği sırada etrafa şöyle bir baktım. Salonda bulunan kişilerin genelde orta yaş ve üzeri olduğunu ve salonun da tam olarak dolu olmadığını gördüm. Gönül isterdi ki orada daha genç yaşta kişilerin dinleyici olarak bulunmasını ve salonun yer bulamamacasına tıklım tıklım dolu olmasını.

Oyun tek kelimeyle harikaydı. Bu ülke, düşmanlardan kolay temizlenmedi. Bunu bir kez daha anladım ve iliklerimde hissettim.

Utku Erişik’e bu güzel oyunu bize bu kadar güzel aktardığı için teşekkür ederim. Ne Mutlu Türküm Diyene!

29-ekim-cumhuriyet-bayrami

 

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
SEO-SEM
SEO & SEM İnternette Görünür Olmanın Yolları

SEO & SEM İnternette Görünür Olmanın Yolları isimli bu kitabı Aykut Aslantaş'ın yaptığı Twitter Yarışması'ndan kazandım. Kendisi de sağ olsun...

Kapat