«

»

Ağu 13

Everest CDC-145 5.25 USB2.0 Ide/Sata Kutusu Aldım


HP Pavilion DV4254EA laptopumun DVD-RW’ı son zamanlarda iyice problem çıkarmaya başlamıştı. Sanırım bu veya buna yakın modellerde hep dDVD-RW’da problemler yaşayanlar olmuştur. Özellikle DVD yazma konusunda.

Artık dün bu özelliğini temelli kapatmaya karar verdi kendisi. Bende elimdeki masaüstü için daha önceden kullandığım ASUS marka DVD-RW’a kutu almaya karar verdim ve EVEREST CDC-145 5.25 USB2.0 IDE/SATA KUTU aldım.

Bilmeyenler için ne olduğunu anlatayım. Bu cihaz hard disk, dvd-rw gibi cihazlardan biraz daha büyük boş bir kutu. İçine DVD-RW’ı yerleştirdim. Kabloları ayarlayıp USB üzerinden laptopa bağladım ve bu şekilde masaüstü için hazırlanmış DVD-RW’ı harici olarak laptopta kullanabiliyorum.

Neyse dün bütün herşeyi ayarladıktan sonra Windows XP’de bir deneme yapmaya karar verdim. Fakat XP yine beni hayal kırıklığına uğrattı. Yazarken takılma yaşadım. Cd yazma programı kitlendi. Yazma hatası aldım. Yeni program çalıştırmaya kalktığımda arkaplanda çalışıyor gözükmesine rağmen programın arayüzüne ulaşamadım. Bu ve bunun gibi problemler yaşadıktan sonra bir de Ubuntu da deneme yaptım.

Her ne kadar kutunun üzerinde hangi sistemler üzerinde çalıştığını belirtse ve bunun içinde Linux yoksa da çalıştı. Kutunun üzerine Linux üzerinde de bu cihazın çalıştığını yazsalar iyi olur 🙂 ve tahmin edeceğiniz gibi Ubuntu beni yüzüstü bırakmadı. Ne bir takılma, ne de yazma hatası ile karşılaştım…

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

1 yorum

  1. Enes Pastırmacı

    ben bu ürün ile OTG üzerinden hddyi Galaxy S3 telefonda kullanabilir miyim androidde zaten bi çeşit linux

    [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Peacekeeper Internet Tarayıcıları Testi

Uzun süre önce Windows XP kullanırken bu siteyi ziyaret etmiştim ve kullandığım internet tarayıcılarını karşılaştırmıştım. Sonuçları rakam olarak hatırlamıyorum ama...

Kapat