»

Tem 11

Bende Blogcular Kervanına Katıldım!


binaryNihayet yıllardır hayalini kurduğum sitemi açabildim. Aslında 2-3 yıldır açmayı istiyordum, ama maddi sıkıntılar yüzünden bir türlü açmak nasip olmamıştı. Siteyi açma amacım, sahip olduğum bilgileri, gündemde olan bazı önemli teknoloji haberlerini, bilmeyenler veya duymayanlar için linux hakkında bazı bilgileri ve belki de daha fazlasını koymayı düşünüyorum.

Sitenin alan adını ve hostingini 1 ay önce almış olmama rağmen, tema arayışı, tema üzerinde yapılan değişiklikler ve bunun gibi nedenler yüzünden 1 ay sonra açabildim. Hala tam olarak istediğim konuma geldiğini düşünmüyorum. Ufak tefek eksiklikleri de zamanla hallederiz.

Öncelikle, siteme girecek bazı kişilerin bilgisayardan hiç anlamadığını varsayarak siteyle ilgili bazı açıklamalar yapmak istiyorum.

Sitede Yapılan Değişiklikler veya Eklemeler;

 • Sitede Structure isimli WordPress temasını kullandım.
 • Sitenin en üst köşesindeki beyaz arama kısmı, sitede aramak istediğiniz bir şey varsa kullanabilirsiniz.
 • Yine sitenin sağ üst köşesinde, eğer sitemi RSS ile takip etmek isterseniz “RSS Abonesi Ol” kısmından, eğer siteye eklenen yazıların e-mailinize gelmesini istiyorsanız “E-mail Abonesi Ol” kısmından halledebilirsiniz. (RSS’in ne olduğunu bilmeyenler için bir sonraki yazımda ne olduğundan bahsedeceğim)
 • Resim Galerisi kısmında kendi çekildiğim veya çektiğim resimler olacak. Ayrıca sayfadaki View with PicLens’e tıklarsanız, resimleri çok rahat bir biçimde görüntüleyebilirsiniz.
 • Sağ tarafta Reklam Alanı için ayırdığım bir kısım var.
 • Açık Kaynağa Destek vermek için ayrılmış bir kısım var. İleride daha detaylı yazılar eklenecektir.
 • Hakkımda sayfası şu anda boş. Ama ileride eklenecektir.
 • İletişim sayfasındaki formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar.

Not: Sitem için bir logoya ihtiyacım var. Logo yapmasını bilen biri varsa bu yazının altına yorum bırakabilir veya iletişim sayfasından bana ulaşabilir.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

2 ping

 1. Türkiye’nin en eski blogları – BT Magazin

  […] polatbuyukarslan.com; İlk yazı: 11.07.2009; Polat Büyükarslan […]

 2. Türkiye'nin En Eski Blogları | Tüy Kalem

  […] polatbuyukarslan.com; İlk yazı: 11.07.2009; Polat Büyükarslan […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">