Atatürk

Arkadaşlarıma Teşekkür Yazısı

tesekkur-ederim

Genelde hep pozitif düşünmeye ve iyi düşündüğünde iyi şeyler olacağına inanan biriyim. Bunun da doğruluğunu çoğu zaman görmüşümdür. Tabii ki her insan gibi zaman zaman moralimi bozan, canımı sıkan, beni üzen şeyler olabiliyor hayatımda.

Çoğu zaman böyle olduğu aklıma gelmese de, aslında ne zaman mutsuz olsam veya problemlerim, sıkıntılarım olsa mutlaka o anda birileri hayatıma girmiştir ve sıkıntılı dönemlerimi rahat geçirmemi sağlamıştır. Bunlar yeni kişiler olabileceği gibi eski ve arkadaşım/dostum diyebileceğim kişiler de yanımda olup bana destek olmuştur. Hiçbir şey veya hiçkimse için üzülmemem gerektiğini bana hatırlatıyorlar.

Şu bir gerçek ki eğer Allah’ın sevdiği kuluysanız ve iyi kalpliyseniz sizin bir şekilde elinizden tutuyor. Düştüğünüzde elinizden tutabilecek birilerini size gönderiyor. Önemli olan bu kişilerin değerini bilmek ve ona göre davranmak gerek diye düşünüyorum. Bu zamana kadar yaptığım iyiliklerin faydasını belki de bu sayede görüyorumdur.

Son yaşadığım ve beni üzen olaydan sonra da yeni birileriyle tanıştım. Bu tanıştığım ve sohbet etmekten keyif aldığım insanlar, yaşadığım üzüntüyü atlatmamda bana çok destek oldular. Kafamı dağıtmamı sağladılar. Yaşadığım olay olmasaydı böyle cana yakın arkadaşlarla tanışma fırsatım olmayacaktı. Hatta iyi ki böyle bir olayı yaşamışım ve iyi ki kurtulmuşum diyorum şimdi. 😀

Yaşadığım sıkıntıları onlar sayesinde çok rahat bir şekilde atlatıyorum. Bana destek olan, benim yanımda olan herkese buradan teker teker teşekkür ederim. İsimlerini söylemeye gerek yok. Onların dışında pek kimseyle konuşmadığım için onlar kendilerini biliyorlar. Onların da ne zaman konuşmaya, dertleşmeye veya yardıma ihtiyaçları olursa her zaman yanlarında olduğumu buradan bir kez daha belirtmiş olayım.

Ben yine doğru bildiğimi yapmaya ve insanlara yardım etmeye, yani iyilik yapmaya devam edeceğim. Siz başkalarını mutlu edin ki başkaları da sizi mutlu etsin. Mutlu olmanın anahtarı belki de budur. Siz ne dersiniz?

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!