Şu ana kadar hepsiburada.com’dan iki alışveriş yaptım. İlk alışverişimde Yurtiçi Kargo’yu, ikinci alışverişimdeyse Aras Kargoyu seçtim. Böylelikle ikisiyle ilgili de ilk izlenimlerim belli olmuş oldu. Bu arada yazıya başlamadan önce İzmirde oturduğumu ve siparişlerin İstanbul-İzmir arası olduğunu belirteyim.

Yurtiçi Kargo‘yu seçerek yaptığım alışverişte ortalama neredeyse 3 güne yakın bir süre beklemek zorunda kaldım. Hatta kargom öğlen gelmesine rağmen bana akşam kapanacağı saatlerde (18:00-18:30 gibi) geldi. Kargom geldiğinde neden bu kadar geciktiniz diye sorduğumda bana “Sizin oturduğunuz bölgeye kargo aracımız en teslimat yapıyor.” dediler. Zaten sanki acele işleri varmış gibi kargoyu verip imza attırıp hemen gittiler.

Son yaptığım alışveriş ise Aras Kargo ile oldu. Hepsiburada.com’dan siparişi verip havale ücretini ödedikten sonra 1 gün beklemek zorunda kaldım. Çünkü istediğim ürünlerden bir tanesi ellerinde yokmuş ve “1 Üretici Firmadan bekleniyor” diye yazıyordu. Ertesi günü sitesinden baktığımda öğlen 15:51’de siparişimin yola çıktığını öğrendim. 1 gün sonra saat 16:05’te siparişim elime ulaştı. Saatleri özellikle vermek istedim. Siparişim yola çıktıktan sonra beklediğim süre 1 gün 14 dakika. Bu kadar hızlı bir sürede siparişimin geleceğini tahmin etmiyordum. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki aynı yurtiçi kargoda olduğu gibi siparişimin gelip gelmediğini sormak için saat 11:30’da aradığımda telefondaki bayan bana siparişimin geldiğini ve teslimat aracına yüklendiğini söyledi. Kargoyu getiren kişiyle ayaküstü sohbet ettiğimde benim oturduğum yerin çok uzak olduğunu, uzak olmasaydı daha erken gelebileceklerini söyledi.

Görünen o ki bundan böyle alışverişlerimde bir aksilik olmazsa Aras Kargo’yla yoluma devam edeceğim.

Sizin de başınızdan bu veya buna benzer bir olay geçtiyse lütfen belirtin. Böylelikle iki firma arasında daha kolay bir seçim yapabiliriz.

57 Responses to “Aras Kargo mu yoksa Yurtiçi Kargo mu?”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir