Atatürk

Aamir Khan’dan Muhteşem Bir Film – PK (Peekay)

pk-peekay-film

Aamir Khan’ın neredeyse bütün filmlerini izlemişimdir. Tek tük 1-2 film haricinde adamın oynadığı her film birbirinden güzel. Normalde izlediğimiz bir komedi filmi ikinci kez izlenince çok fazla komik gelmez. Aamir Khan’ın başrolünü oynadığı bu filmi 2 kez izledim ve ilk defa, ikinci kez izlediğimde de aynı oranda güldüm. Filmi izlemenizi kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ederim. Filmi izledikten sonra ne demek istediğimi siz de anlayacaksınız.

Filmin Konusu: PK, Aamir Khan’ın daha önce aktörlük yaptığı 3 Idiots filminin yönetmeni Rajkumar Hirani tarafından yapılan bir Bollywood filmidir. Aamir Khan’ın son filmi olan PK’nin başrollerinde Anushka Sharma ve Sanjay Dutt de yer almaktadır.

P.K. bi şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. P.K. daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır. P.K.’in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler. P.K.’in sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. P.K.’in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.

Bu arada filmdeki komik sahnelerin dışında “Din” konusunu bu kadar güzel işleyebilen bir film daha görmedim. Filmdeki şu söz çok hoşuma gitti. “İki Tanrı var. Biri bizi yaratan biri de sizlerin yarattığı”. Bu filmle ilgili çok şey söylenir ama spoiler vermek istemiyorum. Ayıracağınız 2,5 saate fazlasıyla değen bir film. Filmin sonuna bakılırsa devamı gelecek gibi görünüyor. Umarım devamı çekilir. Size iyi seyirler.

Comments of this post

AYŞE NUR EKER

AYŞE NUR EKER
20 Nisan 2015

Ben de geçen gün izleme fırsatını elde ettim. Zaten başrolde Aamir Khan varsa o film muhakkak ideolojik ve sürükleyici oluyor. Ayni tanrıya sahip ancak kimi zaman birbiriyle zıt ibadet yöntemleri içeren ve kitaplarında farklı buyruklar bulunan farklı dinlerin irdelenmesi ve eleştirel yaklaşımı oldukça etkileyici idi benim açımdan. Hele de çekilen Hindistan gibi Hinduizm, Budizm, İslam ve Hristiyanlık gibi birçok dini barındıran topraklar olunca filmin konusu daha bir anlamlı olabiliyor. Yakın zamanda tekrardan izleyip gözden kaçan ayrıntıları incelemek taraftarıyım. Yorumlamanıza sağlık. Bloguma da beklerim. aysa-home.blogspot.com 🙂

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
20 Nisan 2015

Bu uzun yorumunuz için teşekkür ederim. Bu filmde dinlere karşı eşit oradan yaklaşılması hoşuma gitti. Bir din kötü, diğeri iyi gibi bir ayırım yapılmamış. Verilmek istenen mesaj da çok net. Biraz zaman geçsin. Üçüncü kez izlemeyi bile düşünüyorum. :))