«

»

Eki 13

30 Günde 30 Milyon Doları Harcayabilir Misiniz?Blogumda filmlerle ilgili yazı yazmamaya karar vereli uzun zaman oldu. Fakat yeni izlediğim bir film, benim bu yazıyı yazmama vesile oldu. Filmin konusunun, diğer filmlere göre farklı ve ilgi çekici olduğunu düşünüyorum. 1985 yılında çekilmiş olan filmin ismi Brewster’s Millions.

Filmi izleyecek olanları da düşünerek fazla detaya girmeden filmin konusundan bahsedeyim. Beyzbol oyuncusu olan Montgomery Brewster’a zengin bir akrabasından miras kalır. Fakat bu mirası alabilmesi için 30 günde 30 milyon doları harcaması gerekmektedir. Eğer bunu başarırsa 300 milyon dolar olan mirası alabilecek.

Şöyle bir düşündüğünüzde 30 milyon doları 30 günde harcamanın kolay olabileceğini düşünebilirsiniz. Fakat tabii ki bazı kurallar var.

 •  Brewster’ın bu anlaşmadan kimseye bahsetmemesi gerekiyor. Yani arkadaşları, bu parayı neden harcaması gerektiğini bilmeyecek. (Haliyle çevresindeki herkes onun çıldırmış olduğunu zannediyor.)
 • 30 günün sonunda kendine ait hiçbir mal varlığı olmaması gerekiyor. Yani ev, araba, mücevherler gibi şeyler. 30 günün sonunda üzerinde sadece giydiği kıyafetlerden başka bir şeyi olmayacak.
 • Aynı şekilde arkadaşlarına çok pahalı hediyeler alamaz.
 • Paranın sadece ufak bir kısmını hayır kurumlarına ve benzeri yerlere verebilir.
 • İstediği herhangi birini yanında çalıştırabilir fakat çalıştırdığı kişinin ücretini ödemek zorunda.
 • Pahalı ve değerli tablolar alıp, bunları yakamaz.

Bunlara ek olarak bir seçenek daha var. Bütün bu anlaşmayı unutup, sadece 1 milyon doları alıp çekip gidebilir.

Siz olsaydınız ne yapardınız? 300 milyon doları almak için 30 günde 30 milyon doları harcamaya mı çalışırdınız? Yoksa 1 milyon doları alıp çekip gider miydiniz?

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

 1. Mesut Dursun

  Birisiyle bir internet projesine ortak olurum. 😀 30 milyon lira yatırım ile dehşet bir şey yapılabilir. 😀

  [Cevapla]

 2. emre

  neden izleyebilirim bulamıyorum

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Torrentten indirip izleyebilirsiniz.

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Torrentten indirip izleyebilirsiniz.

  [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Arka Plan Resim Arşivimi Paylaşıyorum

Bu ekim ayının ilk yazısında sizlerle arka plan resim arşivimin bir kısmını paylaşmaya karar verdim. İçerisinde bazı resimleri beğeneceğinizi tahmin...

Kapat