Atatürk

Genç Blog Yazarları ve Domain Seçimi

Genç blog yazarlarının ve özellikle blog yazarlığına yeni başlayacak kişiler için en önemli şey domain(alan adı) seçimidir. Hosting, yani sitenizin dosyalarını barındırdığınız firmanızı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Fakat domain bir kez alınan bir şey ve uzun yıllar kullanacaksınız.

Yaşınız küçükse adınız ve soyadınızı taşıyan bir alan adı almanız daha iyi olur. Gençler genelde abidik gubidik, saçma sapan isimler alıyorlar. Böyle bir alan adı alırsanız bir kaç sene sonra alan adınızı beğenmeme ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü o yaşlarda insanın fikirleri sürekli değişiyor. O an beğendiğiniz bir şeyi bir veya iki sene sonra beğenmeyebiliyorsunuz.

Kendi ad soyadınızı taşıyan blog size her anlamda fayda sağlayacaktır. Bir nevi internet üzerindeki kartvizitiniz olarak düşünün. Hele ki adınız ve soyadınıza sahip Türkiye’de çok kişi varsa bir an önce zaman kaybetmeden alın derim. Sosyal medya dediğimiz şey bundan 10 sene sonra çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor olacak. Siz şimdiden yerinizi alın ve ona göre kendi yolunuzu çizin. Her zaman ileriyi düşünerek hareket etmeyi unutmayın.

Comments of this post

Haydar şahin

Haydar şahin
13 Ağustos 2012

Bu durumda ben abudik gubidik alan adı seçenlerden oluyorum… 😀

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
13 Ağustos 2012

Akşam akşam beni iyi güldürdün. Allah da seni güldürsün. 😀 Ömür boyu çocuk olarak kalmayacağın için biraz öyle oluyor. İleride bu blogunun isminden memnun olmayacağını tahmin edebiliyorum. 🙂 Hiçbir şey için geç değil. Önemli olan harekete geçmek 😉 Şöyle bir şey de var. Kendi ad soyadını taşıyan bir domain, internette seni olduğundan daha iyi gösterir. Yaptığın işi ciddiye aldığını gösterir.

gurkanca

gurkanca
15 Ağustos 2012

Doğrusu ben memnunum kendi bloğumun isminden. Haklısınız. Domain seçimi oldukça önemli :))

Levent ERKOÇ

Levent ERKOÇ
15 Ağustos 2012

Bloğumun ilk adı erkoc.blogspot.com idi .Sonra bir arakadaşım bloğumda yer alan bir haber için , bloğuma bağlanmak istediğini ve bloğun ismini hatırlayamadığından,siteye giremediğini bahsetti.
Bende ertesi gün leventerkoc.com alan adını aldım.Şimdi arama motoruna direk adımı soyadımı girdiklerinde sitemdeki yazılara ulaşabiliyorlar.

Okan

Okan
16 Ağustos 2012

Kız arkadaş mağduruyum ben de. O seçti domaini :). Şimdi mi? Şimdi ayrıyız. Ama çok iyi de oldu, çok da güzel iyi oldu.

Daktilograf

Daktilograf
16 Ağustos 2012

Haklısınız, domain çok önemli. Ben, WMARACI'nda bu adı gördüm. Beğendim aldım. Pişman da değilim, gerçi açılalı bir hafta olmadı. Pişman olacağımı sanmam.

İbrahim Şahin

İbrahim Şahin
23 Ağustos 2012

bende memnunum ve insanların beni ismimle değil sitem ile tanımalarını isterim.

Mesut Dursun

Mesut Dursun
23 Ağustos 2012

Daha önce kendi ad soy adımın sesli harfleri atılmış (mstdrsn) bir varyasyonunu almıştım, ama daha sonra düşüncelerimi anonim olarak yaymak istediğim için siteyi kapattım.Açıkçası yazılarınızı çevrenizdekilerin de görebileceğini düşünerek bir seçim yapın. 🙂

Nazım

Nazım
25 Ağustos 2012

Gerçekten güzel bir yazı olmuş.Teşekkür ederim.

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
25 Ağustos 2012

Yorumunuz için ben teşekkür ederim.