Atatürk

Alexa’da Yükselmek Gerçekten Önemli Mi ?

Kendi deneyimlerinden yola çıkarak şunu kesin bir şekilde söyleyebilirim ki HAYIR!. Herkes bir Alexa’dır tutturmuş gidiyor. Alexa ile yatıp Alexa ile kalkıyorlar. Hatta bununla ilgili programları kullanıp yükselmeye çalışanlar da var. Bu insanlar hala olayın mantığını kavrayamadılar. Bir sitenin içeriğine bakınca zaten az çok ne olduğu anlaşılıyor.

Ayrıca sitenize gelen ziyaretçileriniz/takipçileriniz, sizin Alexa değeriniz için gelmiyor. Yazılarınızı beğendikleri için geliyor. Siz, sitenize yeterince ilgi gösterirseniz hem ziyaretçilerinizi memnun edersiniz hem de Alexa değeriniz zaten yükselmeye devam eder. Benim kişisel sitemde, Alexa değerini hiç önemsemedim. Tek yaptığım yazı yazmak.

Alexa değerime bakınca zaten 2-3 günde bir düşüyor. Onu daha da yükseltmek için hileye hurdaya başvurmadım. Siteme bakacak olursanız, Alexa Widget‘ı bile eklemedim. Bir de şu sıralar yeni yeni uğraştığım blogspot siteme, Alexa Widget’ın gerçekten işe yarayıp yaramadığını test etmek için Alexa Widget yerleştirdim. Dediğim gibi amacım sadece test etmek.

Alexa ile ilgili yabancı siteleri gezdiniz mi gezmediniz bilmiyorum. Fakat ben gezdim. Bir çok sitede, birisi Alexa ile ilgili soru sorduğunda yanıt verenlerin bir çoğunun Alexa’yı önemsemediklerini gördüm. Buna bu kadar zaman harcayacağınıza, harcadığınız zamanı sitenize yazı ekleyerek geçirseydiniz Alexa’nız zaten yükselecekti.

Ben ne kadar söylesem de siz yine bildiğinizi yapacaksınız, biliyorum. Siz bilirsiniz. Ziyaretçilerinize/takipçilerinize faydalı olmaya çalışmak yerine sürekli Alexa ile ilgilenmek daha cazip geliyorsa o sizin bileceğiniz iş.

Siz ne düşünüyorsunuz?. Sizce Alexa’da yükselmek önemli mi, değil mi?

Comments of this post

TuRan

TuRan
24 Mayıs 2012

Benim için alexa önemlidir.Bir sitenin güncelliğine ve ziyaretçilerin sitede vakit geçirme oranını alexa'dan anlarım.Ayrıca reklam verenler için çok önemlidir.

ahmet

ahmet
27 Mayıs 2012

gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş kardeş.bende http://www.ekisimkani.net siteme bazen günlük özgün makale ekliyorum alexa kendiliğinden düşüyor onun için yazı yazmak önemlidir.

onur kahraman

onur kahraman
08 Haziran 2012

Yazına sonuna kadar katılıyorum.Bence siteniz özgün ise alexa değeriniz düşecektir.Bu konu ile ılgili o kadar çok yorum okudum ki…..yorum ve taktıker ve ayrıca program bile geliştirmişler…..sadece komik buluyorum.Dolu dolu bir blogun yoksa ne yapsın alexa senı…. http://sonsuzlukhecesi1.blogspot.com/

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
08 Haziran 2012

Aynen. Alexa ile uğraşmadan zaten kendisi düşüyor. Bu siteme Alexa widget bile koymadığım halde Alexa sürekli düşüyor. Alexa'ya körü körüne bağlananlara da saygım sonsuz tabii ki. Demek ki içerik üretmektense boşa harcayacak çok zamanları var diye düşünmeden edemiyorum.

staja başlama

staja başlama
01 Eylül 2012

Zengin içerik kaliteli makaleler = alexa yukselişi 🙂

NarKo

NarKo
06 Eylül 2012

aynen katılıyorum sna kardesim bende bununla ilgil bir yazı yazmısdım zaten görünce aynı firkide olduğum birni bulmak güzel

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
06 Eylül 2012

Teşekkürler İbrahim.

muhtar

muhtar
30 Kasım 2012

Yapılan yorum daha sonra eklenecek…

P_Buyukarslan

P_Buyukarslan
01 Aralık 2012

Verdiğiniz mail adresinize mailimi gönderdim. İlginiz için teşekkürler.

Savaş

Savaş
18 Ocak 2013

Alexa zaten cok saçma ben alexa ülkede 4.800 lerde iken birden 7000 lere attı hadi bişe olmaz dedim geri yükseldi 6. binlere falan gine iyi dedim 5. bin 'e düştü bukez gine 7 bin'e attı bi yükseliyor bi iniyor çok saçma :/

Ömer

Ömer
08 Şubat 2013

Ne yazık ki hocam reklam verenlerin çoğunluğu Alexa'yı tercih ediyorlar. Alexa'da yükselmek şart…

Turgay şen

Turgay şen
14 Şubat 2013

Ben de alexa değerini önemsiyorum ama yaptığın yorum hoşuma gitti, gerçekten alexaya, pr değerine ya da dmoza kayıt olmaya zaman ayıracağımıza ziyaretçilerimiz için güzel konular açmaya çalışsak çok daha yararı olur diye düşünüyorum.

Anonim
14 Mayıs 2013

[…] […]