«

»

May 29

Yorumlardaki URL Kısmını Kaldırdıktan Sonraki Son Durum


yorumlar-ve-url

Bir süre önce yorumlardaki URL kısmını kaldırmıştım. Saçma sapan veya bloglarına/sitelerine backlink sağlamak için yapılan yorumlar yüzünden böyle bir karar almıştım. Bu kararımda ne kadar haklı olduğumu daha iyi gördüm.

URL kısmını kaldırdığımdan beri bu tarz şikayetlerim sona erdi. Özellikle backlink için atılan yorumlar büyük oranda azaldı. Hatta neredeyse kalmadı diyebilirim.

Bununla birlikte backlink almakta ısrar eden kişilerin azmine şaşıyorum doğrusu. Bazı sivri zekalı arkadaşlar, URL kısmı olmadığından linkleri yorumların içine ekliyorlar. Bu çok sık yaşanmıyor ama yine de arada bunu deneyenler de olmuyor değil.

Şu anda gelen yorumlar sadece yazılan konularla alakalı yorumlar. Akismet eklentisi zaten spam yorumları çok iyi bir şekilde engellediğinden yorumlarla ilgili bir sıkıntım kalmadı diyebilirim.

Zamanında URL’yi kaldırıp kaldırmama konusunu uzun süre düşünmüştüm. Özellikle backlink elde etmek için yapılan yorumlar olmasaydı URL’yi kapatmazdım. Yine de aldığım karardan oldukça memnunum.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

 1. Usluer

  En iyisini yapmışsın abi. Hatta böyle bir kararı vermek için geç bile kalmışsın. 🙂 Ben de uzun zaman önce kaldırmıştım. Gereksiz yorumlara kökten çözüm. 🙂

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Geç olsun güç olmasın. 🙂 Senin dediğin gibi gereksiz yorumlar için en iyi çözüm. 🙂

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Geç olsun güç olmasın. 🙂 Senin dediğin gibi gereksiz yorumlar için en iyi çözüm. 🙂

  [Cevapla]

 2. Emre

  Bende öyle yaptım çok da rahat ediyor insan. Amaç yorum almak url gereksiz kişisel blog da.

  [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
2 Aşamalı Giriş ile Twitter Hesabınızın Güvenliğini Arttırın

Twitter hesabınızın güvenliğini arttırmak için iki aşamalı giriş sistemini kullanabilirsiniz.

Kapat