«

»

Eki 16

Windows XP için Chrome Desteği 2015 Yılına Kadar Sürecek


windows-xp

Google, Windows XP için Chrome tarayıcı desteğini en az nisanın 2015’ine kadar devam ettireceğini açıkladı. Bu süre Microsoft’un desteğini sona erdirmesinden itibaren tam bir yıla denk geliyor.

Microsoft için 2014 önemli bir yıl. Microsoft, popüler ürünlerinden Windows XP, Windows Server 2003 ve Office 2003‘ün güvenlik güncellemelerini durduracak. Özellikle Windows XP kullanıcıları bu konuda oldukça endişeli. Ayrıca azımsanmayacak ölçüde kişi de hala Windows XP kullanıyor. Bu kullanıcıların çoğu da Chrome kullanıcısı.

Windows XP‘de güncellemeler durdurulduktan sonra güvenli bir tarayıcı çok daha önemli hale gelecek. Windows XP’deki Internet Explorer’a güncelleme gelmeyeceği için IE kullanmak çok daha tehlikeli bir hal alacak.

Microsoft, Windows XP konusunda son birkaç yıldır geçiş süreci içerisinde. Mark Larson’ın söylediğine göre firmanın amacı Chrome XP kullanıcılarını bu süreç içerisinde desteklemek. Google’ın bu hareketini taktir etmemek elde değil. Google sayesinde XP kullanıcıları 2015 yılının nisan ayına kadar güvenli bir tarayıcı kullanmaya devam edecek.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
ps-vita
Yeni PS Vita Micro USB’den Şarj Edilebilecek

PS Vita'nın yeni modeli micro USB'den şarj edilebilecek. Sony geçtiğimiz ay PS Vita'nın yeni bir modelini Tokyo Game Show'da duyurdu....

Kapat